काँग्रेस-एमालेबीच खटपट, आज छलफल हुँदै 

१९ फाल्गुन २०७१, मंगलवार ११:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १९ फागुन । सत्तारुढ दल काँग्रेस र एमाले बीच सत्ता सहकार्य र संविधान निर्माण प्रक्रियाको बारेमा बढिरहेको अबिस्वाश बीच आज छलफल हुँदैछ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा दिउँसो ४ बजे हुने छलफलमा एमालेले प्रक्रियामा गएर भए पनि तत्काल संविधान निर्माणको काम थाल्न प्रधानमन्त्री तथा काङ्ग्रेस सभापति सुशील कोइरालासँग आग्रह गर्ने भएको छ ।

प्रधानमन्त्रीले प्रक्रिया थाल्ने संकेत दिए केही दिन पर्खिने तर त्यस्तो अवस्था नरहे सत्तागठनबन्धन छोड्ने बारेमा पनि एमालेले आफ्नो धारणा राख्ने सचिव प्रदीप ज्ञवालीले जानकारी दिए । हिजो बसेको एमाले स्थायी कमिटि बैठकले विपक्षी ३० दलीय मोर्चा छलफलमा नआउने निष्कर्ष निकाल्दै तत्काल प्रक्रिया सुरु गर्न प्रधानमन्त्री कोईरालालाई आग्रह गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

काङ्ग्रेसले आफ्नो पार्टीको महाधिवेशनलाई कारण देखाउँदै संविधान निर्माण प्रक्रियामा ढिलाइ गर्न थालेकोभनदै यस्तै अवस्था जारी रहे सरकार छोड्ने बारेमा एमाले भित्र औपचापरिक बहस सुरु भएको सचिव ज्ञवालीले बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। राष्ट्रियसभाको निर्वाचन सकिएसँगै सत्ता गठबन्धनको भविष्य के हुन्छ भन्ने प्रश्न उब्जिएको छ। सत्ताघटकका अन्य दलले गठबन्धनलाई आगामी संघीय र

काठमाडौं।एमालेमा गएका पूर्वमाओवादी नेताहरू अहिले पछुताउन थालेका छन् । एमाले नेतृत्व व्यक्तिवादी भएको र आफ्ना गुनासोको सुनुवाई नगरेको भन्दै केहि

काठमाडौं । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमनका कर्मचारीले कार्यालय समयमा मोबाइल चलाउन नपाउने भएका छन् । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमन कार्यालयले शुक्रबार एक

जुम्ला । जुम्लाको पशुअस्पताल तथा पशुसेवा कार्यालयले आह्वान गरेको प्रस्तावनामा जुम्लाका भेडापालक कृषकले निवेदन दिएका छन् । कर्णाली प्रदेश सरकारले