एसिड प्रहार गर्ने विरुद्ध कडा कारबाही हुन्छ: प्रम कोइराला

१६ फाल्गुन २०७१, शनिबार ०८:५१ मा प्रकाशित

प्रकाश अधिकारी,  काठमाण्डौं, १६ फागुन । प्रधानमन्त्री सुशील कोइरालाले छात्राहरुमाथि एसिड प्रहार गर्ने विरुद्ध कडा कारबाही हुने बताउनु भएको छ । प्रधानमन्त्री कोइरालाले सो कुरा आज बिहान प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा नेपाल विद्यार्थी संघ, अनेरास्ववियू लगायत विद्यार्थी संगठनहरुको तर्फबाट संयुक्त रुपमा प्रस्तुत गरिएको ज्ञापन पत्र बुझ्दै बताउनु भएको हो । प्रधानमन्त्री कोइरालाले यस घट्नाबारेमा सरकार गम्भीर भएको बताउदै छिट्टै दोषि पक्राउ पर्ने बताउनु भयो । उहाँले यस्ता घटना दोहोरिन नदिन कानून कडा बनाउन आवश्यक भएको पनि बताउनु भयो । उहाँले यसको केही सूचना पीडितलाई पनि हुने भएकोले पीडितका तर्फबाट सुचना लिएर सरकारलाई सहयोग गर्न पनि आग्रह गर्नुभयो । उहाँले प्रहरी र प्रशासनले दोषी पक्राउ गर्न तदारुकताको साथ लागेको पनि बताउनु भयो । उहाँले महिला हिंसाका पीडकहरुलाई कडा दण्ड र सजायको व्यवस्था हुने गरी कानून संशोधन गरिन लागेको पनि बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाल सरकारले महाकाली नदीपूर्वका लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेकका सम्बन्धमा आफ्नो धारणा सार्वजनिक गरेको छ । सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयमा

काठमाडौं- विसं १९९० माघ २ गते दिउँसो २:२४ बजे भूकम्प गएको सम्झनामा आज देशभर विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरी आज २४औँ