शिकागोमा कवि केशरी चित्तधर “हृदय” : हिजो, आज र भोलि बिषयमा कार्यक्रम सम्पन्न

२४ जेष्ठ २०६९, बुधबार १९:०५ मा प्रकाशित

केशरमान ताम्राकार, शिकागो । नेवा अमेरिकन दबुको आयोजनामा शिकागो पब्लिक लाइब्रेरी, क्लार्कको सभाकक्षमा डा. मनोरंजन धौभडेलको अध्यक्षतामा चित्तधर “हृदय” : हिजो, आज र भोलि बिषयमा एक अन्तर्कृया कार्यक्रम गत शनिबार जून २ को दिन सम्पन्न भयो । उक्त कार्यक्रम कवि केशरी चित्तधर “हृदय” को १०६ जन्म जयन्तिको अवसरमा भएको थियो । नेपालबाट पाल्नु भएका नेपाल भाषा परिषदका सचिंव एवं कवि श्री नबिन चित्रकारबाट कवि केशरी चित्तधर “हृदय” ले देखाउनु भएको बाटोमा हामी सबैले पाइला चाल्नु पर्ने बारेमा जोड दिनुको साथै कवि केशरी एक भाषा सेवी मात्र नभइ भाषिक आन्दोलनकारी पनि हुनु हुन्छ भन्नु भयो । उक्त अवसरमा नेपाल भाषा परिषदका गतिबिधि र भावी योजना बारे पनि प्रकास पार्नु भएको र नेपालको नै महान महाकाव्य सुगत सौरवको महत्वबारे चर्चा गर्नु भयो । दबुका प्रेसिडेन्ट र कथाकार श्री केशरमान ताम्राकारले कवि चित्रकारको परिचय दिइ कार्यक्रम सुरु गर्नु भएको थियो । कवि केशरी चित्तधर हृदयको महाकाव्य सुगत सौरवको एक अंश श्रद्धा कमल ताम्राकार, जुनु तुलाधर र सरिता धौभडेलबाट पढेर सुनाउनु भयो । यस समारोहमा कवि नबिन चित्रकारलाई अमेरिकन नेवा: दबुबाट सगुन दिइ बिशेष सम्मान गर्नु भयो । कार्यक्रमको अन्त्यमा डा. जुनु तुलाधरले कार्यक्रम सफल पार्नु भएकोमा धन्यवाद ज्ञापन गर्नु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपाली पत्रकारहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सञ्जाल (इञ्जा)ले स्रष्टा राजेन्द्र पराजुलीको संस्मरणात्मक कृति ‘कोटेश्वरको केटो’ लाई उत्कृष्ट साहित्यिक कृति पुरस्कार प्रदान गर्ने घोषणा

वरिष्ठ पत्रकार एवं पूर्वमन्त्री होमनाथ दाहाललाई विसं २०७६ को महेन्द्रनारायण निधि राष्ट्रिय पुरस्कार प्रदान गरिने भएको छ । दाहाल विगत

सिओल । नेपाल मुक्तक प्रतिष्ठान कोरिया शाखाले मुक्तक दिवसको अवसर पारेर संयुक्त मुक्तक सङ्ग्रह ‘झिल्को’को विमोचन, बृहत् मुक्तक वाचन, दुई

उसले मलाई जे भनेपनि हुन्छ दुख्ने मुटु उसको मात्रै  पो छ मैले त सब चुपचाप सहनुपर्छ मेरो मुटु खोई मानव