शिकागोमा कवि केशरी चित्तधर “हृदय” : हिजो, आज र भोलि बिषयमा कार्यक्रम सम्पन्न

२४ जेष्ठ २०६९, बुधबार १९:०५ मा प्रकाशित

केशरमान ताम्राकार, शिकागो । नेवा अमेरिकन दबुको आयोजनामा शिकागो पब्लिक लाइब्रेरी, क्लार्कको सभाकक्षमा डा. मनोरंजन धौभडेलको अध्यक्षतामा चित्तधर “हृदय” : हिजो, आज र भोलि बिषयमा एक अन्तर्कृया कार्यक्रम गत शनिबार जून २ को दिन सम्पन्न भयो । उक्त कार्यक्रम कवि केशरी चित्तधर “हृदय” को १०६ जन्म जयन्तिको अवसरमा भएको थियो । नेपालबाट पाल्नु भएका नेपाल भाषा परिषदका सचिंव एवं कवि श्री नबिन चित्रकारबाट कवि केशरी चित्तधर “हृदय” ले देखाउनु भएको बाटोमा हामी सबैले पाइला चाल्नु पर्ने बारेमा जोड दिनुको साथै कवि केशरी एक भाषा सेवी मात्र नभइ भाषिक आन्दोलनकारी पनि हुनु हुन्छ भन्नु भयो । उक्त अवसरमा नेपाल भाषा परिषदका गतिबिधि र भावी योजना बारे पनि प्रकास पार्नु भएको र नेपालको नै महान महाकाव्य सुगत सौरवको महत्वबारे चर्चा गर्नु भयो । दबुका प्रेसिडेन्ट र कथाकार श्री केशरमान ताम्राकारले कवि चित्रकारको परिचय दिइ कार्यक्रम सुरु गर्नु भएको थियो । कवि केशरी चित्तधर हृदयको महाकाव्य सुगत सौरवको एक अंश श्रद्धा कमल ताम्राकार, जुनु तुलाधर र सरिता धौभडेलबाट पढेर सुनाउनु भयो । यस समारोहमा कवि नबिन चित्रकारलाई अमेरिकन नेवा: दबुबाट सगुन दिइ बिशेष सम्मान गर्नु भयो । कार्यक्रमको अन्त्यमा डा. जुनु तुलाधरले कार्यक्रम सफल पार्नु भएकोमा धन्यवाद ज्ञापन गर्नु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिका पुगेको एक नेपाली जोडीबीच भयङ्कर मनमुटावपछि पुरुषले पत्नीलाई परित्याग गरेको र नेपाल आएर अर्की महिलासँग बिहा गरी आफ्नो विद्यावारिधि

सरकारले ३० वैशाखमा स्थानीय तहको चुनावको मिति घोषणा गरेको छ। स्थानीय तहको चुनाव नजिकिँदै गर्दा कांग्रेसका सभापति तथा प्रधानमन्त्री शेरबहादुर

ताप्लेजुङ । माङ्गेना अनलाइन टिभीको प्रस्तुति रहेको ‘पालाम’को शनिवार ताप्लेजुङ सदरमुकाम फुङ्लिङमा विमोचन गरिएको छ । माघे संक्रान्ति अर्थात् कक्फेक्वा

काठमाडौँ । २०७७ सालको मदन पुरस्कार भगिराज इङनामको लिम्बुवानको ऐतिहासिक दस्तावेज सङ्ग्रह (सम्वत् १७१९-२०२०) ले पाएको छ ।मदन पुरस्कार गुठीले