शिर्ष नेताहरुको भागबन्डा सहित एमालेमा १० केन्द्रिय सदस्य मनोनित

१३ फाल्गुन २०७१, बुधबार २२:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १३ फागुन । शिर्ष नेताहरुको सहमतिमा संख्या भागबन्डा गर्दै एमालेले केन्द्रिय समिति सदस्यमा बुधबार १० जनालाई मनोनयन गरेको छ । यद्यपि मनोयनन गर्नुपर्ने पाँच बैकिल्पक केन्द्रिय सदस्य र नेताहरुको कार्यविभाजनको टुंगो भने बिहीबार लगाउने गरी शिर्ष नेताहरुको सहमतिमा संख्या भागबन्डा गर्दै केन्द्रिय समिति सदस्यमा बुधबार १० जनालाई मनोनयन गरेको हो ।
लामो समय देखि एमालेका शिर्ष नेताहरुबीच भागबन्डाको बिषयमा विवाद रहेका कारण मनोयनन प्रक्रिया अबरुद्ध बन्दै आएको थियो । शिर्ष नेताहरुको सहमतिमा स्थायी समितिले मनोनयन गरेका केन्दि्रय सदस्यहरुमा कृष्णगोपाल श्रेष्ठ, केदार न्यौपाने, घनेन्द्र बस्नेत, देवराज घिमिरे, कल्याणी खडका, प्रमेश हमाल, सुमन प्याकुरेल, हरि पराजुली, रामकुमार ज्ञवाली र जया घिमिरे छन् ।

मनोनयन गरिएका १० मध्ये पाँच ओली, तीन माधव नेपाल र झलनाथ खनाल एक र बामदेव गौतम समुहको एक जना सिफारिसमा मनोनित भएका छन् । श्रेष्ठ, न्यौपाने, बस्नेत, देवराज घिमिरे र प्याकुरेल ओली पक्षका हुन् । पूर्व राजदूत हमालको नाममा खनाल र कृषिमन्त्री समेत रहेका पराजुलीको नाममा गौतमले अडान लिएका थिए । बाँकी तीन जना नेपाल समूहसंग नजिक छन् ।

एमालेको महाधिवेशन गत असारमा सकिए पनि पार्टी भित्रको आन्तरिक गुटबन्दीका कारण मनोनयन र कार्यविभाजनको बिषय अल्झिइरहेको थियो । पाँच जना नेताहरुबीच पनि धेरै लामो अनौपचारिक छलफल पछि बुधबार १० जनाको नाममा सहमति भएको थियो । शिर्ष पाँच नेताबीच सहमति भएपछि अध्यक्ष ओलीले स्थायी समितिमा नाम पेश गरेका थिए । उनले पेश गरेको नाम सर्वसम्मतिले पारित भएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसले संसदीय दलको बैठक बोलाएको छ । आगामी शुक्रवार दिउँसो १ बजे संघीय संसद् भवन नयाँबानेश्वरस्थित ल्होत्से

काठमाडौँ । सरकार र विप्लव समूहबीचको औपचारिक वार्ता आजदेखि सुरु भएको छ । आज बिहान दुवै समूहको पहिलो चरणको औपचारिक

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल-नेपाल समूहले आज बुधबार दिनभर बैठकैबैठक राखेका छन् । कसरी अघि बढ्दा प्रधानमन्त्री ओलीलाई