दलहरुद्वारा नयाँ वार्ता टोलि गठन, संबिधान निर्माणको गतिरोध अन्त्य गर्न संवाद सुरु

१ फाल्गुन २०७१, शुक्रबार २१:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ फागुन । झन्डै एक महियन लामो संबिधान निर्माण प्रक्रियामा देखिएको गतिरोध अन्त्य गर्न संविधानसभा अध्यक्षले संविधानसभाको बैठक अनिश्चितकालसम्मको लागि स्थागित गरे पछि प्रमुख दलहरुले सम्भावित दलहरुवीचको वार्तालाई परिणाममुखी बनाउन आ-आफ्नो वार्ता टोली समेत परिवर्तन गरेका छन ।
प्रधानमन्त्री कोइरालाले काग्रेसको तर्फबाट बनमन्त्री महेश आचार्य, प्रवक्ता दिलेन्द्र बडु र नेता आनन्दप्रसाद ढुङ्गाना सम्मिलित नयाँ बार्ता टोलि गठन गरेका छन । एमाले अध्यक्ष केपी ओलीले पनि नयाँ बार्ता टोलिमा उपमहासचिव द्धय घनश्याम भुषाल र विष्णु पौडेल, सचिव योगेश भट्टराई र स्थायी समिति सदस्य सुरेन्द्र पाण्डे राखेका छन् । त्यस्तै एमाओवादीको बार्ता टोलीमा नेता कृष्णबहादुर महरा, टोपबहादुर रायमाझी र वर्षमान पुन रहेका छन । मधेसी मोर्चाको तर्फबाट मधेसी जनअधिकार फोरम लोकतान्त्रिकका अध्यक्ष विजयकुमार गच्छदार सहभागि हुने छ । बार्ताको सुरुवातको लागि एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डसँग कुरा गरिरहेका प्रधानमन्त्रीले आजै प्रचण्ड र बाबुराम भट्टराईसँग कुराकानी गरेको बालुवाटार स्रोतले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

‘महिलाको सुरक्षा, सम्मान र रोजगारः समृद्ध नेपालको आधार’ भन्ने नाराका साथ आज अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस विविध कार्यक्रम गरी मनाइदै छ

काठमाडौ । प्रतिनिधिसभाको बैठकमा संवैधानिक परिषदसम्बन्धी अध्यादेश जबर्जस्ती पेश गरिएको भन्दै प्रमुख प्रतिपक्ष नेपाली काँग्रेसले बैठक कक्षमा नाराबाजी गरेको छ

काठमाडौं । कोभिड–१९ बाट विदेशमा यस साता थप दुई नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली सङ्घअन्तर्गतको स्वास्थ्य समितिका संयोजक

काठमाडौं । नेकपा संसदीय दलको नेताबाट केपी ओलीलाई हटाएर पुष्पकमल दाहाललाई चयन गरिएको पत्र संसद सचिवालयले दर्ता गर्न अस्वीकार गरेको