दिल्लीमा आम आदमीले दुई तिहाईभन्दा बढी सिट जित्यो, ‘केजरीवालको सुनामी बिजय’

२७ माघ २०७१, मंगलवार २०:५३ मा प्रकाशित

नयाँदिल्ली, २७ माघ  । दिल्ली विधानसभा निर्वाचनमा आम आदमी पार्टी (आप) का तर्फबाट मुख्यमन्त्रीका उम्मेद्वार अरविन्द केजरीवालको नेतृत्वले सानदार विजय हाँसिल गरेको छ । अरबिन्द केजरीवाल नेतृत्वको आम आदमी पार्टीले दिल्ली विधानसभा निर्वाचनमा ७० सिटमध्ये ६७ सिट जित्दै सानदार विजय हाँसिल गरेको हो  । केजरीवाल दिल्लीबाट भाजपाका उम्मेद्वारलाई हराउँदै विजयी बनेका हुन् । केजरीवाल नेतृत्वको आम आदमी पार्टीले दुई तिहाईभन्दा बढी सिट जितेको छ । केन्द्रीय सरकारमा सत्तारुढ भारतीय जनता पार्टीले ३ सिट मात्र जितेकेा छ । अरबिन्द केजरीवालले दिल्लीको मुख्यमन्त्री पदका लागि आगामी १४ फ्रेबुअरीमा रामलिला मैदानमा सपथ लिने कार्यक्रम छ ।

उता भारतीय जनता पार्टीका तर्फबाट मुख्यमन्त्रीका उम्मेद्वार किरण वेदी कृष्णनगर चुनाव क्षेत्रबाट पराजित भएकी छन्। उनलाई आम आद्मी पार्टीका एसके बग्गाले २४ सय ७६ मतले हराएका हुन्। यसअघि भएको निर्वाचनमा बितेको १५ बर्षयता दिल्लीमा सरकार चलाउँदै आएको कांग्रेस र मुख्यमन्त्री शीला दीक्षितलाई भर्खरै राजनीतिमा आएका आपका नेता केजरीवालले पराजीत गराएपछि अरविन्द केजरीवाल र आम आदमीको नाम भारतभर छाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

जुम्ला । जुम्लामा सञ्चालित सहकारीले ठगिगरेका पाइएको छ । सहकारीका नाममा बचत उठाएर सम्पर्कविहीन भएपछि जुम्लाका नागरिक ठगिएका हुन् ।

बागलुङ । उत्तरतिर लस्करै चाँदी झैँ सेता देखिने हिमशृङ्खला । पूर्वतर्फ मोहोडा भएको समथर फाँटमा पहेँलै भएर फुलिरहेको तोरी ।

काठमाडौँ।नेपाली कांग्रेसका सहमहामन्त्री जीवन परियारले सबै दलबीच सहमति गरेर मात्र एमसिसी पास गर्नुपर्ने बताएका छन्। कांग्रेस बाँकेले शुक्रबार पार्टी कार्यालयमा

एजेन्सी । बेलायतका प्रधानमन्त्री कार्यालयले बर्किघम प्यालेससँग लकडाउनका बीचमा पार्टी गरेकोमा माफी मागेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी आवास ‘१० डाउनिंग