सत्तारुढ दलले वातावरण बनाए वार्तामा बस्न तयार: नारायणकाजी

१८ माघ २०७१, आईतवार २२:२९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ माघ । एकीकृत नेकपा माओवादीका उपाध्यक्ष नारायणकाजी श्रेष्ठले सत्तारुढ नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेले सहमतिका आधारमा संविधान बनाउने प्रतिबद्धता जनाए आफूहरु वार्ताका बस्न तयार रहेको बताएका छन् ।

एमाओवादी उपाध्यक्ष श्रेष्ठले आइतबार बिहान ललितपुरको हरिसिद्धिस्थित आफ्नै निवासमा सञ्चारकर्मीसँग कुरा गर्दै एमाओवादी वार्ता विरोधी नभएको बताए । उनले एमाओवादीले वार्ताको ढोका बन्द नगरेको भन्दै सत्तारुढ दलले वातावरण बनाए आफ्नो पार्टी वार्तामा बस्न तयार रहेको बताए ।

नेता श्रेष्ठले संविधानका विवादित विषयमा दलहरुबीच ठूलो मतभेद नरहेको अवस्थामा दुई तिहाइ बहुमतको प्रक्रिया रोकिनुपर्ने र त्यसो गरिएको अवस्थामा आफूहरु वार्तामा बस्ने बताए । एमाओवादी उपाध्यक्ष श्रेष्ठले दुई तिहाइ बहुमतको प्रक्रिया नरोकिएको अवस्थामा एमाओवादीसामु आन्दोलन गर्नुको अर्को विकल्प नहुने बताए।

नेता श्रेष्ठले शान्ति प्रक्रियाका पक्षधर र जनआन्दोलनका सहयात्रीबीच सहमतिका आधारमा संविधान निर्माणका लागि दबाब दिनु आन्दोलनको उद्देश्य भएको प्रष्ट पार्दै आन्दोलनका विषयमा पार्टीभित्र कुनै मतभेद नरहेको दाबी पनि गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा संसदीय दलका नेता केपी शर्मा ओलीले दलको प्रमुख सचेतकमा विशाल भट्टराईलाई नियुक्त गरेका छन् ।

काठमाडौं । सत्तारुढ दलभित्र खटपट चरमोत्सर्गमा पुगेका बेला सरकारले ठूलो संख्या प्रमुख जिल्ला अधिकारी (प्रजिअ) सरुवा गरेको छ । गृह

गुल्लरिया । बर्दियाको बाँसगढी नगरपालिकामा एकै दिन चार बालिका बलात्कारको शिकार भएका छन् । १४ वर्षीय एक किशोरले एकै दिन

बैतडी । नेपाल र भारत जिल्लास्तरीय सीमा सुरक्षा समन्वय समितिको बैठक बिहीबार सम्पन्न भएको छ । बैठक भारतको झुलाघाटमा सम्पन्न