संविधानसभाबाट सामुहिक राजीनामा दिदैं आन्दोलनमा जाने एमाओवादी घोषणा

१८ माघ २०७१, आईतवार २२:२३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ माघ । विरोधका वीच सत्ता साझेदार दलले संविधानका विवादित विषयमा प्रश्नावली बनाउने प्रक्रिया अघि बढाएपछि एमाओवादी नेतृत्वको ३० दलीय मोर्चा आक्रोशित भएको छ । उसले अब गतिलो जवाफ दिने बताएको छ । त्यसका लागि मोर्चाका संयोजक एवं एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले आन्तरिक छलफल थालेका छन् ।

अध्यक्ष दाहालले आइतबार विहान मोर्चाको सचिवालयमा रहेका नेताहरुसँग आफ्नै निवास लाजिम्पाटमा गरेको छलफलमा प्रश्नावली बनाउने प्रक्रिया रोकिन्छ भन्ने आफूहरुले आशा राख्दाराख्दै सत्तारुढ दलहरुले प्रक्रिया अघि बढाएपछि बाध्य भएर त्यसको गतिलो जवाफ दिनुपर्छ भन्नेमा पुगेकोवारे जानकारी गराएका थिए ।

छलफलमा एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले मोर्चामा आवद्ध १८ दलका सभासदहरुले सामूहिक राजीनामा दिने प्रस्ताव अघि सारेका छन् । ‘ स्रोतका अनुसार मोर्चामा आवद्ध सबै दलका सभासदहरुले सामूहिक राजिनामा दिने पक्षमा प्रचण्ड पुगेका छन् । साथै उनले सबै पार्टीका शीर्ष नेताहरुलाई राजिनामावारे छलफल गर्न समेत आग्रह गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

जुम्ला । जुम्लामा सञ्चालित सहकारीले ठगिगरेका पाइएको छ । सहकारीका नाममा बचत उठाएर सम्पर्कविहीन भएपछि जुम्लाका नागरिक ठगिएका हुन् ।

नेपाल सरकारले महाकाली नदीपूर्वका लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेकका सम्बन्धमा आफ्नो धारणा सार्वजनिक गरेको छ । सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयमा