करिश्माको काखमा शिल्पा

१५ माघ २०७१, बिहीबार २१:३० मा प्रकाशित

जब–जब फागुपूर्णिमा नजिकिन्छ तब अभिनेत्री करिश्मा मानन्धर निकै उत्साहित हुन थाल्छिन् । त्यसो त फागुपूर्णिमा नजिकिँदा चलचित्रकर्मीहरू पनि अभिनेत्री करिश्मा मानन्धरलाई सम्झिहाल्छन् । कारण हो हरेक फागूपूर्णिमाको दिन करिश्माले आफ्नै निवासमा चलचित्रकर्मीहरूलाई आमन्त्रण गरेर विशेष कार्यक्रमको आयोजना गर्ने गर्छिन् । लामो समयदेखि करिश्माले यसलाई निरन्तरता दिँदै पनि आइरहेकी छिन् ।
चलचित्रकर्मीहरूलाई एउटै थलोमा जम्मा गरेर गजबकै संस्कारको सुरुवात गर्दै आइरहेकी छिन् उनले । चलचित्रकर्मीहरू पनि करिश्माको निमन्त्रणालाई सकभर छुटाउँदैनन् र उनले गराएको जमघटमा सहभागी भइहाल्छन् । आफू र चलचित्रकर्मीहरूबीचको यही माया, सद्भाव र आत्मीयतालाई अब करिश्माले सिनेमाको रूप दिने भएकी छिन् । पछिल्लोपटक चलचित्र ‘बाबुसाहेव’ निर्माणपश्चात् व्यावसायिक रूपमा थला परेपछि अमेरिकातिर भासिएकी करिश्मा अब भने आर्थिक रूपमा पनि बलियो भएको प्रमाण हो चलचित्र–निर्माण । त्यसैले त उनी भन्छिन्, ‘अब जे–जस्तो बाधा–व्यवधान आए पनि चलचित्र क्षेत्रलाई छाडेर कतै गइँदैन, यही क्षेत्रमा जमिन्छ ।’
यस्तो उत्साहित अभिव्यक्ति दिँदै अभिनेत्री करिश्मा पुनः चलचित्र क्षेत्रमा फर्किएकी छिन् निर्माताको रूपमा । फागुपूर्णिमाकी प्रशंसक करिश्माले अब बन्ने नयाँ चलचित्रको नाम पनि ‘फागु’ नै राखेकी छिन् । यो चलचित्रको उनले यसै साता पाँचतारे होटल याक एण्ड यतीमा भव्य समारोहबीच शुभारम्भ गरिन् । ‘सबैको माया र साथ मैले पाएकी छु । यसो हुँदाहुँदै पनि मेरो चलचित्र व्यावसायिक मारमा प¥यो । त्यसलाई म भाग्यमा नै रहेनछ भनेर चित्त बुझाएकी छु । विगतलाई बिर्सिएर नयाँ जोस, उमङ्ग र उत्साह बोकेर आएकी मैले अब झनै तपाईंहरूबाट साथ मिल्ने आशा राखेकी छु,’ कार्यक्रममा उनले भनिन् ।
महिलाले निर्माण गर्न लागेको यो चलचित्र ‘फागु’मा निर्देशन पनि महिलाकै रहनेछ । सम्झना रौनियारले ‘फागु’ निर्देशन गर्नेछिन् । सम्झनाले यसअघि ‘मेघा’ नामक चलचित्रको निर्देशन गरेकी थिइन् । अभिनेत्री मनीषा कोइरालाका भाइ सिद्धार्थ कोइरालालाई सम्झनाले नै पहिलोपटक नेपाली चलचित्रमा प्रवेश गराएकी थिइन् । करिश्माले बनाउन लागेको चलचित्र फागुमा उनले नयाँ पुस्ताकी अभिनेत्री शिल्पा पोखरेललाई नायिकाको रूपमा लिएकी छिन् । नयाँपुस्ताका नयाँ अनुहारलाई साथ दिनु पनि करिश्माको स्वागतयोग्य कदमको रूपमा लिइएको छ । ‘म त औधी भाग्यमानी हुँ । चलचित्र क्षेत्रमा प्रवेश गरेको थोरै समयमा करिश्मा दिदीको फिल्ममा काम गर्न पाउनुलाई मैले ठूलो अवसरको रूपमा लिएकी छु,’ निकै उत्साहित हुँदै शिल्पाले भनिन् ।
करिश्माले बनाउन लागेको यो चलचित्रको विशेषता के हो भने हरेक वर्ष करिश्माले जमघट गराउने चलचित्रकर्मीबीचको फागु कार्यक्रमका दृश्यहरू पनि चलचित्र फागुमा समेटिनेछन् । करिश्माले यो दृश्य समेटिनुपछाडिको कारण भविष्यमा सिनेमामार्फत् पुराना रमाइला कुराहरूलाई स्मरण रहिरहोस् भन्नु नै रहेको बुझिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । फिल्म ‘आँधी तुफान २’ निर्माण घोषणा भएको छ । बिहिबार राजधानीमा आयोजित प्रेसमिटमा फिल्म निर्माण घोषणा भएको हो

बलिउड अभिनेत्री तापसी पन्नु र निर्माता अनुराग कश्यपको घर र कार्यालयमा आयकर विभागले छापा मारेको छ । फिल्म निर्माता कम्पनी

मुम्बई । भारतीय गीतकार जावेद अख्तरको मानहानीको मुद्दामा मुम्बईको एक अदालतले अभिनेत्री कंगना रौनतविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी गरेको छ ।

काठमाडौं । विश्वकै चर्चित विश्वविद्यालय हार्वर्डमा पूर्व मिस नेपाल शृंखला खतिवडाले पढ्ने भएकी छिन् । श्रृंखलाले अमेरिकाको बोस्टनमा रहेको हार्वर्ड