विपक्षी दलको अवरोधबीच सभाध्यक्षद्वारा प्रस्ताव समिति गठन

११ माघ २०७१, आईतवार २२:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ माघ । विपक्षीहरुको नाराबाजी र तिब्र बिरोधका बाबजुद सभाध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङले प्रश्नावली तयारका लागि प्रस्ताव समिति गठन गरेको घोषणा गरेका छन् । विपक्षीहरुले संविधानसभामा निरन्तर अवरोध गरेपछि नेम्वाङ आफैले संविधानसभा नियमावली २०७० को नियम ९१ बमोजिम समितिमा रहने सदस्यहरुको नामावली सहित प्रस्ताव समिति गठन गरेको घोषणा गरेका हुन् ।

अध्यक्ष नेम्वाङले ७३ सदस्यीय प्रस्ताव निर्माण समितिमा ४९ जना सदस्यहरुको नामावली पेश गरेका हुन् । उनले छिट्टै विपक्षी दलहरुसंग नामावली मागि सबैको सहमतिमा समितिको पूर्ण बैठक ५ गते बस्ने जानकारी दिएका छन् ।

सभाध्यक्षले प्रस्तुत गरेको प्रस्तावलाई बहुमतले पारित गरेको छ । बहुमतले पारित गरेपछि संविधानसभाको बैठक अर्को सूचना नआइन्जेलसम्मका लागि स्थगित गरिएको छ । सभामुख नेम्बाङले यसबीचमा दलहरुले संवाद र छलफल गरेर विवादीत विषयलाई टुंगाउनु पनि आग्रह गरेका छन् । माघ ५ गतेको कार्यसूचि हटाएर सभाध्यक्ष आफैंले प्रस्ताव समिति गठन गरेका हुन् । प्रस्ताव समितिमा एमाओवादीसहित विपक्षी दलका सभासद् छैनन् ।

आइतबारको बैठक सुरु हुनासाथ एमाओवादी, मधेसवादीसहितका १९ दलका सभासदहरुले नाराबाजी सुरु गरे । तर, नाराबाजीका बीच सभाध्यक्ष नेम्वाङले प्रस्ताव समिति गठनको कार्यसूचीलाई लिएर विवाद देखिएकाले आफूले धेरै छलफल गरेको बताए । बैठकमा उनले यसअघिको कार्यसूची हटाएको घोषणा गरे । साथै प्रस्ताव समिति गठनको प्रस्ताव आफैंले पेश गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अविश्वास प्रस्तावबाट आफूलाई हटाएर देखाउन चुनौती दिएका छन् । उनले प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने

काठमाडौ । न्यायाधीशकी श्रीमती ब्राउन सुगरसहित पक्राउ परेकी छिन् । उच्च अदालत सुर्खेतका न्यायाधीश मदन पोखरेलको श्रीमती तुलसीपुर उपमहानगरपालिका–५ निवासी

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका सोमबारदेखि पुनःसञ्चालन हुने भएको छ । चीनमा वसन्त उत्सव समाप्त भएसँगै ल्होसारदेखि बन्द रहेको केरुङ नाका

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड–माधव समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सर्वोच्च अदालतमा लिखित जवाफ पेश गरेका छन् ।