म्यासाच्युसेट्सका राष्ट्रवादी नेपालीहरु संगठित

११ माघ २०७१, आईतवार ०१:२३ मा प्रकाशित

म्यासाच्युसेट्स। राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपाल निकट प्रवाशी नेपाली एकता समाजले अखण्ड नेपाल र सनातन हिन्दु धर्मको रक्षार्थ अमेरिकामा बस्ने नेपालीहरुलाई संगठित गर्ने अभियान अन्तर्गत म्यासाच्युसेट्सका नेपालीहरु संगठित भएका छन् । यस अघि भर्जिनिया, मेरिल्याण्ड, न्यूयोर्क, लसएन्जलस लगायत अमेरिकाको ९ राज्यका नेपालीहरु अखण्ड नेपाल र सनातन हिन्दु धर्मको रक्षार्थ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपाल निकट प्रवाशी नेपाली एकता समाजमा संगठित भैसकेका छन् । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालका युवा नेता राजेन्द्र लिङ्ग्देन र विदेश बिभाग प्रमुख प्रेम कुमार श्रेष्ठको उपस्थितिमा गत बिहिबार २२ जनवरीका दिन राजेन्द्र शेरचनको अध्यक्षतामा १५ सदश्य प्रवाशी नेपाली एकता समाज म्यासाच्युसेट्स शाखा तदर्थ समिति गठन गरिएको हो । तदर्थ समितिमा खड्क सिंह भट्टचन उपाध्यक्ष, निर्मल शेरचन सचिव, रंजन थापा सह सचिब, जीवन श्रेष्ठ कोषाध्यक्ष, र सदश्यहरुमा सबिन बस्नेत, राजाराम मल्ल, प्रेम चौलागाईं, सरिता पाण्डे, कृष्ण महत, सुदिप केसी, निरन्जन खनाल, प्रकाश राणा, केशव श्रेष्ठ, अनु शाह रहेका छन् भने सल्लाहकारमा जया शाह र किरण खड्क रहेका छन् ।

RPP 2नवगठित प्रवाशी नेपाली एकता समाज म्यासाच्युसेट्स च्याप्टरका पदाधिकारीहरुलाई पद तथा गोपनियताको सपथ गराउदै राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालका युवा नेता राजेन्द्र लिङ्ग्देनले दलहरु र देश, बिदेशीको हस्तक्षेपमा गरिएको १२ बुंदे सहमति  मार्फत संकटको भुमरीमा फसेको बताउदै देशलाई निकास दिने र अखण्ड नेपालको भबिष्य सुनिस्चित गर्ने एक मात्र बाटो जनमत संग्रह भएको बताए । भेलालाई सम्बोधन गर्दै नेता लिङ्ग्देनले अबिलम्ब जनमत संग्रह घोषणा गरेर देशलाई राजनीतिक निकास दिन प्रमुख राजनीतिक दलहरुलाई आग्रह गरे । RPP 3भेलामा राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालका विदेश बिभाग प्रमूख प्रेमकुमार श्रेष्ठले भने दोस्रो संबिधानसभाबाट समेत संबिधान नआउने अवस्था निर्माण हुनुको मूख्य कारण प्रमुख राजनीतिक दलहरुको नालायकी भएको र देश तेस्रो जनाअन्दोलन तर्फ उन्मुख रहेको र तेस्रो जनाअन्दोलनले संबैधानिक राजतन्त्र सहितको प्रजातन्त्र र हिन्दु राष्ट्र पुनर्स्थापान गर्ने दावी गरे । श्रेष्ठले अमेरिकाको सबै राज्यमा संगठन विस्तारगरी निकट भबिष्यमै प्रवाशी नेपाली एकता समाज अमेरिकाको अधिबेशन गरिने जानकारी दिए । भेलामा तदर्थ समितिका अध्यक्ष राजेन्द्र शेरचनले नयाँ कार्यसमिती अमेरिकामा रहेका नेपालीहरुको हितमा काम गर्दै मातृभूमिको रक्षार्थ क्रियाशील रहने बताए । भेला तदर्थ समितिका अध्यक्ष राजेन्द्र शेरचनको सभापतित्वमा सम्पन्न  भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

भियना ।नेपाली साहित्यकार समूहले बिश्वभरका नेपालीभाषी साहित्यकारहरूलाई जोडेर रचना वाचन तथा सरस्वति सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न ग-यो। जुम प्रविधिको प्रयोग गरेर

पोर्चुगल । शम्भु सिलवाल छ वर्षयता पोर्चुगलमा हुनुहुन्छ । नेपालमा झ्याइँकुटी झ्याई टेलिशृङ्खलामा घिन्ताङे पात्रसँगै दोहोरी साँझ, भजन, लोकदोहोरी क्षेत्रमा

लन्डन । कोरोना सङ्क्रमणबाट अस्पताल भर्ना भएका एक नेपालीको उपचारकै क्रममा मस्तिष्काघातबाट मृत्यु भएको छ । ताप्लेजुङ जिल्ला सिकैँचामा स्थायी

कोरियामा काम गर्दै बचेको समयमा साहित्य सिर्जनामा रमाउने कवि सुष्मा रानाहँमाको नयाँ कविता कृति आमाको तासफोटो र दीपा मेवाहाङ राईको