एमाओवादी नेतृत्वको विपक्षी मोर्चाले प्रक्रिया सुरु गर्ने प्रस्ताव पढ्न नदिने

१० माघ २०७१, शनिबार १६:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० माघ । एमाओवादी नेतृत्वको विपक्षी मोर्चाले संबिधानसभाका सभाध्यक्ष सुबासचन्द्र नेम्वाङलाई प्रक्रिया सुरु गर्ने प्रस्ताव निर्माण समिति गठनको प्रस्ताव पढ्न नदिने निर्णय गरेका छन् । शनिबार बसेको एमाओवादी नेतृत्वको विपक्षी मोर्चाकाे बैठकले सभाध्यक्षलाई प्रस्ताव पढ्न नदिने निर्णय गरेको हो । शनिबार एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, बाबुराम भट्टराईसहितका नेताहरुले सिंहदरबारमा सभाध्यक्ष सुबास नेम्वाङलाई भेटेर एमाओवादी नेतृत्वको विपक्षी मोर्चाकाे बैठकले सभाध्यक्षलाई प्रस्ताव पढ्न नदिने निर्णयबारे अवगत गराएका थिए । यद्यपि मोर्चाका नेताहरुसँगको बैठकमा सभाध्यक्ष नेम्वाङ आफूले शुक्रबार घोषणा गरे अनुसार नियम र प्रक्रिया अनुसार अघि बढ्ने मनस्थितिमा रहेका छन् । प्रक्रिया सुरु गर्न सत्तारुढ दलले यस अघिनै तय गरेको विधि अनुसार संबिधानसभा बैठकको कार्यसूचीमा कांग्रेस मुख्य सचेतक चीनकाजी श्रेष्ठले प्रस्ताव निर्माण समिति गठन गरियोस भनी सदस्यको नामावलीसहित प्रस्तुत गर्ने र एमाले प्रमुख सचेतक अग्नि खरेलले प्रस्तावको समर्थन गर्ने उल्लेख छ । यस अघि एमाओवादी नेतृत्वको विपक्षी मोर्चाले सभाध्यक्षको प्रस्तावलाई सकारात्मक रुपमा लिंदै दुई दिनको समय मागेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।