संविधानसभा बैठक स्थगन गरेर सहमतिको ढोका खोल्न प्रचण्डको आग्रह

१० माघ २०७१, शनिबार १६:३३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० माघ । एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले सभामुख सुबास नेम्वाङले दुई साता संविधानसभा बैठक स्थगन गरेर दलहरुलाई सहमतिको मार्ग प्रसस्त गर्न आग्रह गरेका छन् । शनिबार संचारकर्मिहरुसंग कुरा गर्दै एमाओवादी अध्यक्षले यस्तो आग्रह गरेका हुन् ।
संचारकर्मिहरुसंग कुरा गर्दै प्रचण्डले भने, ‘सभाध्यक्ष आफैंले नियम मिचेर प्रस्ताव ल्याउँदै भिडन्त निम्त्याउनु भन्दा आफ्नो अधिकार प्रयोग गरेर १० दिन संविधानसभा बैठक स्थगन गरि दलहरुलाई सहमतिको अवसर दिनुपर्छ ।’ प्रचण्डले सहमति भनेको १२ बुँदे सहमतिमा आधारित हुनुपर्नेमा जोड दिए । उनले सहमतिको बाटो छाडेर अन्य बाटोमा हिंड्न खोजे त्यसले ठूलो दूर्घटना निम्त्याउने चेतावनी समेत दिए । ‘पेलेरै अघि बढ्न खोजे भोली प्रतिवाद हुन्छ, त्यो हिजो–अस्तिको जस्तो हुन्न त्यो भन्दा कडा रुपमा हामी प्रतिवाद गर्छौं ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

जुम्ला । जुम्लामा सञ्चालित सहकारीले ठगिगरेका पाइएको छ । सहकारीका नाममा बचत उठाएर सम्पर्कविहीन भएपछि जुम्लाका नागरिक ठगिएका हुन् ।

नेपाल सरकारले महाकाली नदीपूर्वका लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेकका सम्बन्धमा आफ्नो धारणा सार्वजनिक गरेको छ । सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयमा