काङ्ग्रेसका आदिवासी जनजातिहरूले आज सभापति कोइरालालाई ज्ञापनपत्र बुझाउने

२४ जेष्ठ २०६९, बुधबार ०९:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २४ जेठ । नेपाली काङ्ग्रेसमा रहेका आदिवासी जनजाति नेताहरूले आज आदिवासी जनजातिको मुद्दाका विषयमा स्पष्ट धारणा बनाउन माग गर्दै पार्टी सभापति सुशील कोइरालालाई ज्ञापनपत्र बुझाउने भएका छन् । संविधान निर्माणका क्रममा पार्टीले आदिवासी जनजातिको सवलामा प्रस्ट दृष्टिकोण नसारेको भन्दै उनीहरूले सभापतिलाई ज्ञापनपत्र बुझाउन लागेका हुन् । दिउँसो २ बजेपछि सभापतिलाई ज्ञापनपत्र बुझाउने कार्यक्रम रहेको जनजाति नेता इन्द्रबहादुर गुरूङले जानकारी दिनुभयो । पहिचानका मुद्दालाई पार्टीले बेवास्ता गरेको भन्दै केही जनजाति नेताहरू पार्टीमा रहने नरहने विषयमा समेत द्विविधामा देखिएका छन् । उनीहरूले राज्य पुनस्र्थापना समिति तथा उच्चस्तरीय आयोगले सिफारिस गरेको आधारमा पहिचानसहित सङ्घीय संरचनामा जानुपर्ने माग गर्दै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका तल्ला तहका सबै अधिवेशनहरु स्थगित भएका छन् । आज बसेको पदाधिकारी बैठकले साउन १२ गते हुने

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाबीच भेटवार्ता भएको छ । देउवा प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त भएपछि राष्ट्रपतिसँग पहिलो पटक