सहमति बन्न नसके पनि संविधानसभा बाटै संविधान निर्माण हुने प्रचण्डको दावी

२२ जेष्ठ २०६९, सोमबार १८:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ जेठ । एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र नर्वेका अन्तर्राष्ट्रिय विकासमन्त्री हेइकी हेल्मासबीच आज भेटवार्ता भएको छ । अध्यक्ष दाहालको निवास लाजिम्पाटमा भएको भेटमा संविधानसभाबाट संविधान किन बन्न सकेन र नेपालको अबको राजनीतिक दिशा कस्तो हुनेछ भन्ने विषयमा जिज्ञासा राख्नुभएको अध्यक्ष दाहालका सहयोगी शिव खकुरेलले जानकारी दिनुभयो । संविधानसभाबाट संविधान बन्न नसक्नुको पछाडि राजनीतिक दलहरुको बीचमा सहमति हुन नसक्नु नै प्रमुख कारण रहेको चर्चा गर्दै अध्यक्ष दाहालले सङ्घीयताको विषयमा दलहरु मतैक्य हुन नसक्दा परिस्थिति जटिल बनेको बताउनुभएको थियो । दलहरुको बीचमा सहमति हुन नसके पनि संविधानसभाबाटै संविधान निर्माण हुने र त्यसको लागि दलहरु मिलेर राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन हुने विश्वास दिलाउनुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ९ हजार ३ सय ५ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने १ सय

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनता पार्टीको महन्थ ठाकुर पक्षले राष्ट्रपतिलाई बहुमतीय सरकारमा सहभागी नहुने जानकारी गराएको छ । राजपाका अध्यक्ष महन्थ