शान्ति संविधान र लोकतन्त्रको बाटोमा नै नेपाल अगाडि बढ्ने प्रधानमन्त्रीको प्रतिबद्धता

२२ जेष्ठ २०६९, सोमबार १८:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ जेठ । प्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराई र नेपालका लागि अमेरिकी राजदुत एस्कट एच डेलिसीबीच आज प्रधानमन्त्री कार्यालय सिंहदरबारमा भेटवार्ता भएको छ । भेटका क्रममा राजदुत डेलिसिले वर्तमान समसामयिक राजनीतिक अवस्थाको बारेमा चासो व्यक्त गर्नुभएको थियो । भेटमा प्रधानमन्त्री डा. भट्टराईले संविधान निर्माण प्रक्रिया टुट्नु दुःखद र दुर्भाग्यपूर्ण रहेको बताउनुभयो । उहाँले पहिचानसहितको सङ्घीय राज्य स्थापनको विषयमा नै दुई थरी दृष्टिकोणको अन्तरका कारणले नै संविधान बन्न नसकेको बताउनुभयो । संविधानसभाको म्याद थप्न नसकेपछि विघटन भएको बाध्यात्मक अवस्थामा निर्वाचनमा जानुपरेको पनि प्रधानमन्त्रीले बताउनुभयो । निर्वाचनमा जानु नै लोकतन्त्रको उत्तम विकल्प भएको धारणा प्रधानमन्त्रीले व्यक्त गर्नुभयो । दलहरुबीचको तिक्तताको अन्य गरेर सहमतिकै साथ अगाडि बढ्ने पनि प्रधानमन्त्रीले बताउनुभयो । शान्ति संविधान र लोकतन्त्रको बाटोमा नै नेपाल अगाडि बढ्ने उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो । आर्थिक विकासका कामहरूलाई तिब्रता दिने बताउ¬ँदै वैदेशिक लगानी सुरक्षित हुनेमा ढुक्क रहन प्रधानमन्त्रीले आग्रह गर्नुभयो । भेटमा राजदुत डेलिसीले शान्ति, विकास र लोकतन्त्रको पक्षमा सँधै ¬¬¬¬अमेरिकी सरकारले सहयोग गरिरहने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका

म्याग्दी । पहिराले थुनिएको म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका-१ स्थित गुर्जाखोला तलाउ भरिएर प्राकृतिकरूपमा बग्न थालेको छ । गुर्जाको खास्टा भन्ने ठाउँमा