स्वामीको भेषमा डलर तस्करी

२० जेष्ठ २०६९, शनिबार २२:२९ मा प्रकाशित

 

ज्योतिषि तथा आध्यात्मिक गुरुको भेषमा नेपालहुँदै चीनतर्फ डलर तस्करी गर्न लागेका कथित स्वामी समीक्षानन्दजी महाराजलाई बाह्रविसे प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । भारतको महाराष्ट्र नसिक निवासी ४५ वर्षिय समीक्षानन्दका साथ महेन्द्रपाल चौधरी र मिनाक्षी चौधरी नामक युवती पनि पक्राउ परेका छन् । गत बिहिबार बिहान ९ बजे इलाका प्रहरी कार्यालय बाह्रबिसेको प्रहरी टोलीले समीक्षानन्दको साथबाट ४० हजार अमेरिकी डलरसहित पाउण्ड २ सय, घुर्मु ३ हजार १ सय ४१ र भारतीय रुपैयाँ ४६ हजार ५ सय फेलापारेको छ । कोदारी लोकमार्गहुँदै चीनको खासाको बाटोगरी मानसरोवरको यात्रामा निस्केका भनिएका उनीहरुसँगै अन्य ३३ जनाको टोलीलाई पनि प्रहरीले शंका लागी खानतलासी लिएको थियो । बा.२ ख ८१८ नम्वरको बस रिजर्भ गरी सोही स्थानतर्फ जान लागेका उनीहरुमध्ये धुलीखेलका दीपक कार्कीको साथबाट ८ सय ३० अमेरिकी डलर र ३ लाख भारतीय रुपैयां फेला परेको र कार्कीलाईसमेत प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा