अमेरिकाको एटलान्टामा एपिएसीको २७औं बार्षिक भेला सम्पन्न

२० जेष्ठ २०६९, शनिबार १८:५३ मा प्रकाशित

राजा घले, एटलान्टा, अमेरिका । अमेरिकाको एटलान्टा राज्यमा एपिएसीको २७औं बार्षिक भेला  भव्यताका साथ सम्पन्न भएको छ । सन् १९८५ मा स्थापना भएको यस नाफारहित सस्था एपिएसीले अमेरिकाको एशिया प्यासिफिक सम्पदामा हरेक वर्ष उक्त कार्यक्रम गर्दै आइरहेको छ । बिगतका कार्यक्रममा जस्तै यस पटक पनि  कार्यक्रममा रात्रि भोजको आयोजना गर्नुका साथै विभिन्न एसियन देशका प्रतिनिधिहरुले आ -आफ्नो देशको कला संस्कृति झल्काउने नृत्य र गीतहरु प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यक्रमको सुरुवात आ – आफ्नासमुदाएको परिचय र एपिएसीको  सभापति भ्यारिन संगमालीको स्वागत भाषणबाट सुरु भएको थियो । कार्यक्रमको संचालन उदघोशक दय भिन्सेन्ट ब्याली र हेलेन किम होले गरेका थिए । उक्त कार्यक्रममा जर्जिया उच्च अदालतका चिफ जस्टिस क्यारोल हंस्तिन लगायत अन्य अतिथि बक्ताको रुपमा चर्लोत्ते नास को सहभागिता रहेको थियो । कार्यक्रम लाई रोचक बनाउनका लागि कार्यक्रमको बिचमा र अन्त्यमा राफल चिट्ठाको आयोजना गरिएको थियो । उक्त कार्यक्रम बोर्ड अफ डाइरेक्टर राजा घलेले संचालन गर्नु भएको थियो । उक्त समारोहमा विध्ययार्थीहरुका लागि क्षात्रवृत्ति वितरण कार्यक्रम पनि गरिएको थियो । नेपाली समुदायका तर्फबाट निबन्ध प्रतियोगितामा बिजेता निकी घिमिरेले क्षात्रवृत्ति प्राप्त गरेकी थिइन् ।  कार्यक्रममा नेपाल र नेपाली समुदायको प्रतिनिधित्व नासाका पूर्व सभापति राजा घलेले गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा नेपालीहरुको सबै भन्दा बढी उल्लेखनीय सहभागिता रहेको थियो ।

 

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।

लन्डन । नेपाल पत्रकार महासङ्घ (एफएनजे) युके शाखाले एक समारोहबीच पत्रकार श्रीभक्त खनाललाई यस वर्षको ‘एफएनजे युके वर्ष पत्रकारिता पुरस्कार’

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न