संविधानसभा विघठनपछि राजनीतिक र संवैधानिक संकट सुरु भइसक्योः नेपाल

२० जेष्ठ २०६९, शनिबार १५:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० जेठ । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले संविधानसभा विघटनसँगै मुलुकमा संवैधानिक र राजनीतिक सङ्कट सुरु भएको बताउनुभएको छ । राजनीतिशास्त्री सङ्घले आज यहाँ आयोजना गरेको नेपालको वर्तमान राजनीतिक सङ्कट र समाधान विषयक अन्तत्र्रिmयामा उहाँले संविधानसभा विघटनको दोष एकले अर्कालाई थोपर्ने गरिए पनि एकीकृत माओवादीको गैरजिम्मेवारीका कारण अहिलेको संवैधानिक सङ्कट आएको टिप्पणी गर्नुभयो । संविधान नबन्नुको सबैभन्दा दोषि माओवादी र उसको नेतृत्व रहेको आरोप लगाउनुभयो । उहाँले संविधानसभा भित्रका दलहरुसँग कुनै छलफल र सहमति नै नगरी एकलौटी असंवैधानिक तवरले संविधानसभा निर्वाचनको नयाँ मिति घोषणा गरिएको आरोप लगाउँदै अहिलेको अवस्थामा नयाँ राजनीतिक समझदारी गरेर अघि बढ्नुको विकल्प नरहेको बताउनुभयो । आफ्नो पार्टी सङ्घीयता विरोधी नभए पनि कुप्रचार गरिएको र त्यसैको हौवामा पार्टीभित्रका जनजाति नेता कार्यकर्तामा विचलन र विभाजनको अवस्था आएको भन्दै नेता नेपालले पार्टी भित्रका विचार र मतान्तरलाई बहस र छलफलबाटै समाधान खोच्न सकिने भएकाले पार्टी छोडेर नजान जनजाति नेताहरुलाई आग्रह गर्नुभयो । कार्यक्रममा एमाले पोलिटब्युरो सदस्य महेन्द्रबहादुर पाण्डेले संविधानसभा विघटनपछि घोषित संविधानसभा निर्वाचनले संवैधानिक सङ्कट मात्रै नभई कानुनी जटिलता निम्त्याएको भन्दै राजनीतिक सहमतिबाटै निकास खोजिनुपर्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौँ । राष्ट्रिय ध्वजावाहक नेपाल वायुसेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स)ले ओमानको मस्कटबाट ५६० थान अक्सिजन सिलिण्डर ल्याएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासंघ च्यानल नेपाल शाखाका अध्यक्ष शान्तिराम कार्कीको कोरोना संक्रमणबाट निधन भएको छ । दुई सातादेखि काठमाडौंको