सरकार विरुद्धको संघर्षलाई सफल बनाउन सभापति कोइरालाको निर्देशन

२० जेष्ठ २०६९, शनिबार १५:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० जेठ । नेपाली काँगे्रसका सभापति सुशील कोइरालाले असंवैधानिकरुपमा संविधानसभाको विघटन गरेर मुलुकलाई अस्थिरतातर्फ धकेल्ने दुष्प्रयासमा रहेको वर्तमान सरकारका विरुद्ध कडारुपमा उत्रन पार्टी नेता तथा कार्यकर्तालाई निर्देशन दिनुभएको छ । महाराजगन्जस्थित आफ्नै निवासमा भएको औपचारिक छलफलमा उपस्थित केन्द्रीय सदस्यहरुसँग यही जेठ २६ गते राजधानीमा हुने बृहत् आमसभालाई सफल बनाउनका लागि सशक्त र प्रभावकारी भूमिका निर्वाह गर्न आग्रह गर्नुभएको छ । मुलुकको बदलिँदो राजनीतिक परिस्थितिलाई दृष्टिगत गर्दै सत्ता बाहिर रहेका अन्य दलहरुसँगको छलफलपछि यही जेठ २६ आयोजना गरिने आमसभामा पार्टीको संयन्त्रलाई समन्वयात्मकरुपमा अगाडि बढाउने बारेमा सभापति कोइरालाबाट आग्रह गरिएको केन्द्रीय सदस्य अर्जुननरसिंह केसीले बताउनुभयो । उहाँले माओवादीले जसरी पनि आफ्नै निर्णय लाद्न खोजेको भन्ने कुरा यही जेठ १४ को संविधानसभा विघटन र तत्कालै मङ्सिर ७ गते एकतर्फीरुपमा घोषणा गरिएको संविधानसभाको निर्वाचनबाट पुष्टि भइसकेकाले त्यस्ता चुनौतीको डटेर सामना गर्नुपर्ने छलफलको निष्कर्ष रहेको पनि जानकारी दिनुभयो । आजै कांग्रेसले पत्रकार सम्मेलन गरि संविधानसभा विघठन र भावी रणनीति बारे आफ्नो धारणा सार्वजनिक गर्दैछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौंको पश्चिम उत्तरतर्फ पर्ने नागार्जुनको जंगलमा डढेलो लागेको छ । नागार्जुनस्थित शिवपुरी राष्ट्रिय निकुञ्जको जंगलमा लागेको डढेलो निभाउनका

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासङ्घको बुधबार भएको २६ औं महाधिवेशनबाट विपुल पोखरेल नेतृत्वको प्यानलले जित हासिल गरेको छ । महासङ्घ

काठमाडौं । पूर्व महाराज ज्ञानेन्द्र शाहले भारतका गृहमन्त्री अमित शाहसँग भेटघाट गरेका छन् । उनी दुई दिनअघि भारतको हरिद्वारमा जारी