ओखलढुंगामा २६ वटा लघुजलविद्युत आयोजना सम्पन्न, ५ हजार बढि घरधुरी लाभान्वित

२० जेष्ठ २०६९, शनिबार १५:३६ मा प्रकाशित

ओखलढुंगा, २० जेठ । ओखलढुंगा जिल्लाका विभिन्न गाविसमा हाल सम्म २६ वटा लघु जलविद्युत आयोजना सम्पन्न  भएका छन । जिल्ला उर्जा तथा वाताबरण शाखा ओखलढुंगा र श्रोत ब्यवस्थापन तथा ग्रामिण सशक्तिकरण केन्द्र रिमरेकको  सहयोगमा ७५ किलोवाट सम्मका विभिन्न २६ वटा लघु जलविद्युत आयोजना निर्माण सम्पन्न भएका हुन । सम्पन्न भएका आयोजना बाट स्थानिय ५ हजार ६ सय ६२ घरधुरी लाभान्वित भएका छन् ।  जिल्ला विकास समिती, रिमरेक, गाविस तथा स्थानिय उपभोक्ताहरुको ७५ करोड बढिको आर्थिक तथा भौतिक श्रोत परिचालनमा लघुजलविद्युत आयोेजनाहरु सम्पन्न भएको रिमरेक ओखलढुंगाका फिल्ड संयोजक राजेन्द्र धमलाले जानकारी दिनुभयो । अहिले पनि जिल्लाका दर्जन बढि गाविसमा विभिन्न लघु जलविद्युत आयोजनाहरु निर्माणाधिन रहेका छन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से