कुनै पनि हालतमा संविधानसभाको निर्वाचन हुन नसक्ने एमाले उपाध्यक्ष गौतमको दावी

२० जेष्ठ २०६९, शनिबार ११:४१ मा प्रकाशित

धादिङ, २० जेठ । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले अब संविधानसभाको चुनाव हुनै नसक्ने बताउनुभएको छ । संविधानसभाको निर्वाचन एक युगमा एक पटक मात्रै हुने भन्दै गौतमले अब राजनीतिक सहमति र गोलमेच सम्मेलन गरेर अघि बढ्नुपर्ने बताउनुभयो । प्रेस चौतारी नेपाल धादिङले आज धादिङबेसीमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा गौतमले एमालेसमेत माओवादीको भुलभुलैयामा पर्दा संविधानसभाको विघटन भएको बताउनुभयो । शक्तिहरुलाई एक्ल्याएर असंवैधानिक रुपमा प्रधानमन्त्रि बाबुराम भट्टराइले मंसिर ७ गते गरेको संविधानसभाको निर्वाचन गरेपनि त्यसको कुनै तुक नभएको ठोकुवा गर्नुभयो । राजनितिक सहमतिको विकल्पका बारेका कसैले पनि सोच्न नहुने बताउदै गौतमले संविधानमा उल्लेख नभएको संविधान सभाको निर्वाचन राजनीतक दलहरुको एउटै सहमतिले मात्र हुनसक्ने बताउनुभयो ।माओवादीले सर्वसत्तावाद लाद्नको लागि  संविधानसभा विघटन गरेको भन्दै गौतमले सहमति बाहेक अर्काे कुनै विकल्प नभएको बताउनुभयो । एमालेका आदिवासी जनजाति नेताहरुले पार्टी परित्याग गर्न लागेको स्विकार्दै उहाँले जनजाति नेताहरुले पार्टी कमिटिमा आफ्नो स्पष्ट कुरा नराखेको बताउनुभयो । देशमा कस्तो संघीय प्रणाली अपनाउने भन्ने विषयमा बहस भैराखेको अवस्थामा एमाले बहुजातीय साझा पहिचानको पक्षमा रहेको उहाँको भनाई थियो । ‘हामी बहुजातीय साझा पहिचानको पक्षमा छौं, गौतमले भन्नुभयो–एकल जातीय पहिचानमा जाँदा जातीय सद्भाव भड्कीने खतरा छ ।’ माओवादीले एकल जातीय कुरा उठाएर एमालेमा संकट ल्याएको आरोप लगाउँदै गौतमले त्यो रोग विस्तारै माओवादीमा पनि सर्ने बताउनुभयो । गौतम एमले धादिङ अन्तर्गत तीन नम्वर इलाकाको आमसभामा सहभागीहुन धादिङ आउनुभएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार