कुनै पनि हालतमा संविधानसभाको निर्वाचन हुन नसक्ने एमाले उपाध्यक्ष गौतमको दावी

२० जेष्ठ २०६९, शनिबार ११:४१ मा प्रकाशित

धादिङ, २० जेठ । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले अब संविधानसभाको चुनाव हुनै नसक्ने बताउनुभएको छ । संविधानसभाको निर्वाचन एक युगमा एक पटक मात्रै हुने भन्दै गौतमले अब राजनीतिक सहमति र गोलमेच सम्मेलन गरेर अघि बढ्नुपर्ने बताउनुभयो । प्रेस चौतारी नेपाल धादिङले आज धादिङबेसीमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा गौतमले एमालेसमेत माओवादीको भुलभुलैयामा पर्दा संविधानसभाको विघटन भएको बताउनुभयो । शक्तिहरुलाई एक्ल्याएर असंवैधानिक रुपमा प्रधानमन्त्रि बाबुराम भट्टराइले मंसिर ७ गते गरेको संविधानसभाको निर्वाचन गरेपनि त्यसको कुनै तुक नभएको ठोकुवा गर्नुभयो । राजनितिक सहमतिको विकल्पका बारेका कसैले पनि सोच्न नहुने बताउदै गौतमले संविधानमा उल्लेख नभएको संविधान सभाको निर्वाचन राजनीतक दलहरुको एउटै सहमतिले मात्र हुनसक्ने बताउनुभयो ।माओवादीले सर्वसत्तावाद लाद्नको लागि  संविधानसभा विघटन गरेको भन्दै गौतमले सहमति बाहेक अर्काे कुनै विकल्प नभएको बताउनुभयो । एमालेका आदिवासी जनजाति नेताहरुले पार्टी परित्याग गर्न लागेको स्विकार्दै उहाँले जनजाति नेताहरुले पार्टी कमिटिमा आफ्नो स्पष्ट कुरा नराखेको बताउनुभयो । देशमा कस्तो संघीय प्रणाली अपनाउने भन्ने विषयमा बहस भैराखेको अवस्थामा एमाले बहुजातीय साझा पहिचानको पक्षमा रहेको उहाँको भनाई थियो । ‘हामी बहुजातीय साझा पहिचानको पक्षमा छौं, गौतमले भन्नुभयो–एकल जातीय पहिचानमा जाँदा जातीय सद्भाव भड्कीने खतरा छ ।’ माओवादीले एकल जातीय कुरा उठाएर एमालेमा संकट ल्याएको आरोप लगाउँदै गौतमले त्यो रोग विस्तारै माओवादीमा पनि सर्ने बताउनुभयो । गौतम एमले धादिङ अन्तर्गत तीन नम्वर इलाकाको आमसभामा सहभागीहुन धादिङ आउनुभएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप २,५६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं- सरकारले दार्चुलाका जयसिंह धामी तुइनबाट महाकाली तर्ने क्रममा भारतीय सीमा सुरक्षाबलका जवानले तुइन काटेको भनिएको घटनाबारे छानबिन गर्न पाँच

नेकपा (एमाले) को आज बसेको स्थायी कमिटी बैठकले आगामी भदौ २७ र २८ गते काठमाडौँमा पार्टीको विधान महाधिवेशन आयोजना गर्ने

काठमाडौँ । पछिल्ला केही वर्षयता मनसुनजन्यसहित विपद्का घटना बढ्दो छ । एक दशकको तथ्याङ्क हेर्दा विसं २०७२ सम्म विपद्का दुई