स्वामीको भेषमा डलर तस्करी

१९ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार २२:०७ मा प्रकाशित

 

ज्योतिषि तथा आध्यात्मिक गुरुको भेषमा नेपालहुँदै चीनतर्फ डलर तस्करी गर्न लागेका कथित स्वामी समीक्षानन्दजी महाराजलाई बाह्रविसे प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । भारतको महाराष्ट्र नसिक निवासी ४५ वर्षिय समीक्षानन्दका साथ महेन्द्रपाल चौधरी र मिनाक्षी चौधरी नामक युवती पनि पक्राउ परेका छन् । गत बिहिबार बिहान ९ बजे इलाका प्रहरी कार्यालय बाह्रबिसेको प्रहरी टोलीले समीक्षानन्दको साथबाट ४० हजार अमेरिकी डलरसहित पाउण्ड २ सय, घुर्मु ३ हजार १ सय ४१ र भारतीय रुपैयाँ ४६ हजार ५ सय फेलापारेको छ । कोदारी लोकमार्गहुँदै चीनको खासाको बाटोगरी मानसरोवरको यात्रामा निस्केका भनिएका उनीहरुसँगै अन्य ३३ जनाको टोलीलाई पनि प्रहरीले शंका लागी खानतलासी लिएको थियो । बा.२ ख ८१८ नम्वरको बस रिजर्भ गरी सोही स्थानतर्फ जान लागेका उनीहरुमध्ये धुलीखेलका दीपक कार्कीको साथबाट ८ सय ३० अमेरिकी डलर र ३ लाख भारतीय रुपैयां फेला परेको र कार्कीलाईसमेत प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । केटोन्जी ब्राउन ज्याक्सन अमेरिकी सर्वोच्च अदालतको पहिलो अश्वेत महिला न्यायाधीश बनेकी छन् । उनले गएराती राति पद तथा

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईबीच भेटवार्ता

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका पूर्वसहमहामन्त्री अर्जुननरसिंह केसी अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । असार १३ गते काठमाडौंको ह्याम्स अस्पतालमा भर्ना भएका

बागलुङ । वर्षाका बेला बागलुङवासीले धारोमा पानी आउछ कि आउँदैन भनेर आकाशतर्फ फर्केर निक्यौल गर्ने गर्छन् । वर्षातको समयमा बागलुङमा