स्वामीको भेषमा डलर तस्करी

१९ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार २२:०७ मा प्रकाशित

 

ज्योतिषि तथा आध्यात्मिक गुरुको भेषमा नेपालहुँदै चीनतर्फ डलर तस्करी गर्न लागेका कथित स्वामी समीक्षानन्दजी महाराजलाई बाह्रविसे प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । भारतको महाराष्ट्र नसिक निवासी ४५ वर्षिय समीक्षानन्दका साथ महेन्द्रपाल चौधरी र मिनाक्षी चौधरी नामक युवती पनि पक्राउ परेका छन् । गत बिहिबार बिहान ९ बजे इलाका प्रहरी कार्यालय बाह्रबिसेको प्रहरी टोलीले समीक्षानन्दको साथबाट ४० हजार अमेरिकी डलरसहित पाउण्ड २ सय, घुर्मु ३ हजार १ सय ४१ र भारतीय रुपैयाँ ४६ हजार ५ सय फेलापारेको छ । कोदारी लोकमार्गहुँदै चीनको खासाको बाटोगरी मानसरोवरको यात्रामा निस्केका भनिएका उनीहरुसँगै अन्य ३३ जनाको टोलीलाई पनि प्रहरीले शंका लागी खानतलासी लिएको थियो । बा.२ ख ८१८ नम्वरको बस रिजर्भ गरी सोही स्थानतर्फ जान लागेका उनीहरुमध्ये धुलीखेलका दीपक कार्कीको साथबाट ८ सय ३० अमेरिकी डलर र ३ लाख भारतीय रुपैयां फेला परेको र कार्कीलाईसमेत प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले राष्ट्रिय सभाका सदस्य चन्द्रबहादुर खड्कालाई पनि हटाएको छ । खड्काले दल त्याग गरेको सूचना माओवादी

काठमाडौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधव नेपाल पक्षकालाई हटाएर स्थायी समिति गठन गरेका छन्

काठमाडौं । कर्णालीका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई विश्वासको मत दिएका एमाले सांसद कारबाहीमा परेका छन् । नेकपा एमाले महाधिवशेन आयोजक कमिटीको

नेपाली कांग्रेस काभ्रेपलाञ्चोकले २० हजार क्रियाशील सदस्यता बनाएको छ । यसका लागि पुराना सदस्यता नवीकरणसँगै नयाँ सदस्यता प्रदानसमेत गरी दोब्बर