नेपाल अल्पविकसित देशहरुको संयोजकमा चयन

१९ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार १४:५८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ जेठ । नेपाल जलवायु परिवर्तनसम्बन्धी महासन्धिका लागि अल्पविकसित देशहरुको समूहको संयोजकमा चयन भएको छ । यसअघि सो समूहको संयोजक गाम्बिया रहेको थियो । एसियाबाट सो समूहको संयोजन गर्न नेपालले पाएको यो पहिलो अवसर हो । यसअघि यस क्षेत्रबाट बङ्गलादेशले मात्र संयोजन गर्ने मौका पाएको वातावरण मन्त्रालयका सचिव कृष्ण ज्ञवालीले आज राजधानीमा भएको कार्यक्रममा जानकारी दिनुभयो । नेपाल वातावरण पत्रकार समूहले गरेको कार्यक्रममा सचिव ज्ञवालीले नेपालले सन् २०१३ र २०१४ का लागि जलवायु परिवर्तनसम्बन्धी महासन्धिअन्तर्गत अतिकम विकसित मुलुकको प्रतिनिधित्व एवम् वार्ताका लागि गठित समूहको संयोजन गर्ने बताउनुभयो । जर्मनीको बोनमा यही जेठ ११ गते समूहको बैठकले नेपाललाई संयोजन गर्ने जिम्मेवारी तोकेको थियो । बङ्गलादेशले उम्मेदवारी फिर्ता लिएपछि नेपाल सर्वसम्मतरुपमा समूहको संयोजकमा चयन भएको हो । अहिले यो समूहमा ४८ देश रहेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध

पूर्वी नाका काँकडभिट्टाबाट बङ्गलादेश निर्यात हुने सामानको तुलनामा बढी आयात भएको मेची भन्सार कार्यालयको तथ्याङ्कले देखाएको छ । आर्थिक वर्ष

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ