नेपाल अल्पविकसित देशहरुको संयोजकमा चयन

१९ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार १४:५८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ जेठ । नेपाल जलवायु परिवर्तनसम्बन्धी महासन्धिका लागि अल्पविकसित देशहरुको समूहको संयोजकमा चयन भएको छ । यसअघि सो समूहको संयोजक गाम्बिया रहेको थियो । एसियाबाट सो समूहको संयोजन गर्न नेपालले पाएको यो पहिलो अवसर हो । यसअघि यस क्षेत्रबाट बङ्गलादेशले मात्र संयोजन गर्ने मौका पाएको वातावरण मन्त्रालयका सचिव कृष्ण ज्ञवालीले आज राजधानीमा भएको कार्यक्रममा जानकारी दिनुभयो । नेपाल वातावरण पत्रकार समूहले गरेको कार्यक्रममा सचिव ज्ञवालीले नेपालले सन् २०१३ र २०१४ का लागि जलवायु परिवर्तनसम्बन्धी महासन्धिअन्तर्गत अतिकम विकसित मुलुकको प्रतिनिधित्व एवम् वार्ताका लागि गठित समूहको संयोजन गर्ने बताउनुभयो । जर्मनीको बोनमा यही जेठ ११ गते समूहको बैठकले नेपाललाई संयोजन गर्ने जिम्मेवारी तोकेको थियो । बङ्गलादेशले उम्मेदवारी फिर्ता लिएपछि नेपाल सर्वसम्मतरुपमा समूहको संयोजकमा चयन भएको हो । अहिले यो समूहमा ४८ देश रहेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ ।सरकारले पेट्रोलको २० र डिजेलको २९ रुपैयाँ मूल्य घटाउने घोषणा गरेको छ । शनिबार अयोजित आकस्मिक पत्रकार सम्मेलनमा उद्योग

काठमाडौं।सार्वजनिक निर्माणमा संलग्न निर्माण व्यवसायीको क्षमताको अभाव तथा कमजोर कार्यसम्पादनका कारण पूर्वाधार आयोजना तोकिएको समयमा सम्पन्न हुन नसकेको पाइएको छ

सरकारले अर्धजलाशययुक्त प्रकृतिको माथिल्लो अरुणलाई उच्च प्राथमिकतामा राखी अगाडि बढाउने भएको छ । सो आयोजनालाई सरकारले ‘गेम चेन्जर’ आयोजनाको रुपमा

पर्सा। देशकै प्रमुख व्यापारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी नेपालका लागि हुने इन्धनको आयातमा उलेख्य वृद्धि भएको छ । गत आर्थिक