न्यायाधीश बमको हत्याको छानविन सुरु, शब श्रद्धान्जलीकोलागी सर्वोच्च परिसरमा

१९ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०९:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ जेठ । अपरिचित ब्यक्तिहरुले गोली हानी हत्या गरेका सर्वोच्च अदालतका न्यायाधीश रणबहादुर बमको पार्थिव शरीरलाई श्रद्धाञ्जलिको लागि सर्वोच्च अदालतको प्राङ्गणमा राखिएको छ ।  बिहान साढे ८ देखि ११ बजेसम्मकालागी न्यायाधीश बमको शव श्रद्वाञ्जलिको लागि सर्वोच्च अदालत परिसरमा राखिएको छ । न्यायाधीश बमलाई श्राद्वाञ्जलि दिनको  लागि सर्वोच्च अदालतका प्रधान न्यायाधीश, न्यायाधीश, कानून व्यवसायी, बिभिन्न सङ्घ, सङ्गठनका पदाधिकारी तथा शुभचिन्तहरुको भीड लागेको छ । सर्वोच्च अदालतको हिजो बसेको पूर्ण बैठकले स्वर्गीय बमप्रति श्रद्धाञ्जलि र शोक सन्तप्त परिवारप्रति समवेदना व्यक्त गर्दै आज उहाँको पार्थिव शरीरलाई राष्ट्रिय सम्मानका साथ आर्यघाटमा दाहसंस्कार गरिने निर्णय गरेको थियो । स्वर्गीय न्यायाधीश बमको आजै दाह संस्कार गरिने बताइएको छ । राजधानीको शङ्खमुल नजिक अज्ञात ब्यक्तिले हानेको गोली लागेर घाइते हुनु भएका बमको उपचारकाक्रममा हिजो मृत्यु भएको थियो ।

यसैबीच सर्वोच्च अदालतका न्यायाधीश रणबहादुर बममाथि गोली प्रहार गरी हत्या गरेको घटनाका सम्बन्धमा अनुसन्धान गर्न गठित छानबिन समितिले काम सुरु गरेको जनाएको छ । समितिले घटनाको बारेमा अनुसन्धानलाई तीब्रता दिएको बताए पनि अहिलेसम्म कुनै उपलब्धी हासिल गर्न सकेको छैन । प्रहरी प्रधान कार्यालयले हिजो महानगरी प्रहरी आयुक्त कार्यालय प्रमुख प्रहरी अतिरिक्त महानिरीक्षक कुवेरसिंह रानाको संयोजकत्वमा पाँच सदस्यीय समिति गठन गरेको छ । ललितपुर उपमहानगरपालिका शङ्खमूलमा न्यायाधीश बम, उहाँको अङ्गरक्षक प्रहरी सहायक निरीक्षक महेश गिरी र गाडीमा सँगै रहेका राम गिरी समेतलाई नम्बर नखुलेको पल्सर मोटरसाइकलमा आएका दुई जनाले गोली प्रहार गरी घाइते बनाएकोमा न्यायाधीश बमको उपचारका क्रममा मृत्यु भएको थियो भने अन्य घाइतेको उपचार भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस सङ्क्रमणविरुद्धको खोप आगामी असोजमसान्तसम्म एक करोड ८३ लाख ८२ हजार ८५० मात्रा ल्याउने भएको छ

झापा । विर्तामोडको एउटा होटलमा २२० डोज भेरोसिल खोपसहित स्वास्थ्य शाखा विर्तामोडका फोकल पर्सन ओमबहादुर खड्कालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी