प्रधानमन्त्रीको सहमतिको सरकारको प्रस्ताव काग्रेस सभापतिद्धारा अस्विकार

१९ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०९:२९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ जेठ । राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठनको बारेको छलफललाई तीब्रता दिनु भएका प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले आज नेपाली काङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइरालासँग भेटवार्ता गरेका छन् । कोइराला निवास महाराजगन्जमा भएको भेटमा राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन र संविधानसभाको नयाँ निर्वाचनको बारेमा छलफल भएको थियो । भेटमा प्रधानमन्त्रीले काग्रेस सभापति सुशिल कोइरालालाई आफू नेतृत्वको सरकारमा आएर राष्ट्रिय सहमतिको सरकारमा रुपान्तरण गर्न आग्रह गरेका थिए । सभापति कोइरालाले भने आफुहरुले सरकारलाई असम्बैधानिक ठहर गरिसकेकोले यो सरकारमा भन्दा पनि सहमतिमा अर्को सरकार गठन गर्नु पर्ने बताएका थिए ।
कोइरालाले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठनमा आफ्नो पार्टीले सघाउने तर एकलौटी रुपमा संविधानसभाको नयाँ चुनावको मिति घोषणा गरेर सहमतिको वातावरण बिगारेको गुनासो गर्दै सहमतिको लागि सबै दलहरुको बीचमा छलफल गर्न सुझाव दिएका थिए । सरकार बाहिर रहेका दलहरुले सरकारले गरेको संविधानसभाको निर्वाचनको घोषणा अवैधानिक भएकोभन्दै आलोचना र मोर्चाबन्दी गर्न थालेपछि प्रधानमन्त्रीले दलहरुसँगको छलफललाई तीब्रता दिएका हुन । प्रधानमन्त्री भट्टराईले हिजो साँझ सरकार गठनको बारेमा एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालसँग भेटवार्ता गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को आधिकारिकता विवादमा निर्वाचन आयोगको फैसलाविरुद्ध महन्थ ठाकुरले दायर गरेको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीले आफू नेकपा माओवादी केन्द्रमै रहेको बताउनुभएको छ । एक हप्तादेखि पार्टीसँग

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता एवं पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनालको मिर्गौला प्रत्यारोपण सफल भएको छ । नयाँदिल्लीस्थित एपोलो अस्पतालमा नेता

काठमाडौं । सरकारको न्यूनतम साझा कार्यक्रमलाई टुङ्गो लगाउन आज बुधबार तेस्रोपटक बसेको सत्तारुढ गठबन्धन कार्यदलको बैठकले राष्ट्रिय योजना आयोगको समेत