विश्व हिन्दु महासंघ युकेको अध्यक्षमा ढकाल

१८ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १९:५३ मा प्रकाशित

चिरन शर्मा, लण्डन, १८ जेठ । विश्व हिन्दु महासंघ युके शाखाको आइतवार लण्डनमा सम्पन्न साधारणसभाले वरिष्ठ समावसेवी चिरञ्जीवी ढकाल अध्यक्षमा निर्विरोध चयन गरेको छ । निर्विरोध हुने अन्यमा वरिष्ठ उपाध्यक्ष महन्तबहादुर श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष गोपाल मानन्धर, गोविन्द नेपाल, महासचिव, बालमुकुन्द जोशी, उपमहासचिव, सुर्दशन नापित, सचिव, डा बिनोदबाबु ढुंगाना, शिव सैज्यु, कोषाध्यक्ष, राजन देव पाण्डे, सहकोषाध्यक्ष, राजन कोटेजा, सदस्यहरुमा, बिमला श्रेष्ठ, आनन्दराज आचार्य, मान टण्डन, आचार्य दुर्गा प्रसाद पोख्रेल, बिमला थापा, मोहनदेव मानन्धर, सविता मानन्धर, सूर्यप्रसाद उपाध्यक्ष छन् ।
यसैगरी सभाले संस्थाको संरक्षकमा बेलायतका लागि नेपाली राजदुत डा. सुरेशचन्द्र चालिसेलाई चयन गरेको छ भने ध्रुव केसी र विजय थापालाई सल्लाहाकारमा चयन गरिएको नवनिर्वाचित महासचिव बालमुकुन्द जोशीद्वारा प्रकाशित विज्ञप्तिमा जनाएको छ । नवनिर्वाचित अध्यक्ष ढकाल बेलायतमा बिगत २४ बर्षदेखि पुरोहितको रुपमा काम गर्दै आएका छन् ।

यसअघि उनले गैरआवासीय नेपाली संघ अन्तर्राष्ट्रिय परिषदको केन्दि्रय सहसचिव, यति नेपाली एसोसियसन युकेको दुई कार्यकाल अध्यक्षसमेत भएर काम गरिसकेका छन् । नेपाली समुदायमा आवश्यक परेका बेला उपस्थित हुने ढकाल बेलायतका लोकपि्रय समाजसेवी हुन् ।

ढकालको धार्मिकशास्त्र लगाएत सामाजिक क्षेत्रमा ठूलो योगदान रहेको छ । यसअघि ढकाल गतवर्ष विश्वहिन्दु मन्दिर साउथलको बोर्ड अफ ट्रष्टीको सचिवमा निर्वाचित भएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद