आजबाट लोडसेडिङका् समय घट्यो

१८ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १६:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ जेठ । नदीनालामा पानीको बहाव उच्च भएको र वर्षायाम सुरु हुन लागेको भन्दै नेपाल विद्युत् प्राधिकरणले आजदेखि लागू हुनेगरी दैनिक एक घन्टाका दरले लोडसेडिङ घटाएको छ । प्राधिकरणको भारपे्रषण केन्द्रका अनुसार यसअघि दैनिक आठ घन्टाका दरले सातामा ५६ घन्टासम्म गर्दै आएको लोडसेडिङ आजदेखि सातामा सात घन्टाका दरले ४९ घन्टामा सीमित गरेको जनाएको छ । केन्द्रले यही जेठ १२ गतेदेखि लागु हुने गरी त्यसअघि हुँदै आइरहेको ६३ घन्टाको लोडसेडिङलाई सातामा दैनिक नौ घन्टाका दरले ५६ घन्टामा सीमित गरेको थियो । औद्योगिक क्षेत्रमा यसअघि हुँदै आएको दैनिक ११ घन्टासम्मको लोडसेडिङमा परिवर्तन गरी दैनिक १० घन्टा कायम गरिएको छ । नयाँ कार्यतालिकामा निर्धारण गरिएको समयमा पाँच मिनेटको हेरफेर हुन सक्ने पनि केन्द्रले जनाएको छ । केन्द्रले मुलुकका विभिन्न स्थानमा ७० प्रतिशतभन्दा बढी चुहावट हुने क्षेत्रमा भने निर्धारित कार्यतालिकामा थप पाँच घन्टासम्म लोडसेडिङ हुने जनाएको छ । अब सातामा दुई दिन आठ घन्टा, एक दिन साढे सात घन्टा, एक दिन सात घन्टा, एक दिन साढे छ घन्टा, एक दिन छ घन्टा एक दिन पाँच घन्टा मात्र लोडसेडिङ हुने पनि केन्द्रले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड

म्याग्दी । मुस्ताङलाई राष्ट्रिय राजमार्गसँग जोड्ने बेनी-जोमसोम सडक दैनिक नौ घण्टा बन्द हुन थालेको छ । विस्फोटक पदार्थको प्रयोग गरेर