नागरिक समाजले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन गर्न राष्ट्रपतिलाई भन्ने, यूवा विद्यार्थीले सडकबाट प्रधानमन्त्रीको राजिनामा माग्ने

१७ जेष्ठ २०६९, बुधबार ०९:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ जेठ । सर्वदलीय र सर्वपक्षीय सरकार गठनका लागि पहल थाल्न नागरिक समाजले राष्ट्रपतिलाई आग्रह गर्ने भएको छ । नागरिक समाजका अगुवाहरूले अहिले बिहान १० बजेपछि राष्ट्रपतिसँग हुने छलफलमा यस्तो आग्रह गर्ने भएका हुन् । मुलुकमा देखिएको संवैधानिक सङ्कट अन्त्यका लागि यथाशीघ्र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन हुनु पर्ने नागरिक समाजका अगुवाहरूले बताएका छन् ।
यसैबीच प्रधानमन्त्रीको राजीनामाका लागि दबाब दिन विभिन्न युवा तथा विद्यार्थीहरूले आज संयुक्त रूपमा राजधानीमा विरोध प्रदर्शन गर्ने भएका छन् । एमाले, काङ्ग्रेसलगायत विभिन्न राजनीतिक दलसँग आवद्ध १६ वटा सङ्गठनहरूले काठमान्डुको रत्नपार्कबाट दिउँसो ३ बजे विरोध प्रदर्शन गर्ने कार्यक्रम रहेको अनेरास्ववियुका अध्यक्ष माधव ढुङ्गेल जानकारी दिनुभएको । यसैगरी भोलि देशव्यापी प्रदर्शन र पर्सि राजनीतिक निकासका सम्बन्धमा कानुनविद् र नागरिक समाजका अगुवाहरूको सहभागितामा वृहत् अन्तक्र्रियाको कार्यक्रम रहेको पनि ढुङ्गेलले सीआईएनले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप