नागरिक समाजले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन गर्न राष्ट्रपतिलाई भन्ने, यूवा विद्यार्थीले सडकबाट प्रधानमन्त्रीको राजिनामा माग्ने

१७ जेष्ठ २०६९, बुधबार ०९:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ जेठ । सर्वदलीय र सर्वपक्षीय सरकार गठनका लागि पहल थाल्न नागरिक समाजले राष्ट्रपतिलाई आग्रह गर्ने भएको छ । नागरिक समाजका अगुवाहरूले अहिले बिहान १० बजेपछि राष्ट्रपतिसँग हुने छलफलमा यस्तो आग्रह गर्ने भएका हुन् । मुलुकमा देखिएको संवैधानिक सङ्कट अन्त्यका लागि यथाशीघ्र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन हुनु पर्ने नागरिक समाजका अगुवाहरूले बताएका छन् ।
यसैबीच प्रधानमन्त्रीको राजीनामाका लागि दबाब दिन विभिन्न युवा तथा विद्यार्थीहरूले आज संयुक्त रूपमा राजधानीमा विरोध प्रदर्शन गर्ने भएका छन् । एमाले, काङ्ग्रेसलगायत विभिन्न राजनीतिक दलसँग आवद्ध १६ वटा सङ्गठनहरूले काठमान्डुको रत्नपार्कबाट दिउँसो ३ बजे विरोध प्रदर्शन गर्ने कार्यक्रम रहेको अनेरास्ववियुका अध्यक्ष माधव ढुङ्गेल जानकारी दिनुभएको । यसैगरी भोलि देशव्यापी प्रदर्शन र पर्सि राजनीतिक निकासका सम्बन्धमा कानुनविद् र नागरिक समाजका अगुवाहरूको सहभागितामा वृहत् अन्तक्र्रियाको कार्यक्रम रहेको पनि ढुङ्गेलले सीआईएनले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार