इजरायलमा भव्य रुपमा गणतन्त्र दिवस सम्पन्न

१६ जेष्ठ २०६९, मंगलवार १९:०३ मा प्रकाशित

इजरायल । पाँचौँ गणतन्त्र दिवस इजरायलमा पनि एक कार्यक्रममा साथ भव्य रुपमा मनाइएको छ । कार्यक्रममा नवनियुक्त नेपाली राजदुत प्रल्हाद कुमार प्रसाईंको पनि उपस्थिति रहेको थियो ।  त्यहाँ आयोजित गणतन्त्र दिवस विशेष कार्यक्रममा त्यहाँ रहेका विभिन्न पेसामा आवद्ध नेपालीहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो । कार्यक्रमको सुरुवात उप नियोगका रमेश प्रसाद खनालबाट सुरुवात भएको थियो । प्रथम मौन धारण १ मिनेट, त्यस पछि नेपाली राष्ट्रिय गान गाइएको थियो । कार्यक्रममा राष्ट्रिय गानपछि महामहिम राजदुत प्रलाद कुमार प्रसाँईले स्वागत अभिव्यक्ति गर्नु भएका थियो । उहाँले ज्ञात-अज्ञात सहिद तथा घाइतेहरु प्रति हार्दिक शद्धाञ्जलि र सान्त्वना दिनु हुदै इजरायलको समस्याको लागि गर्नु पर्ने कुरामा सबै मिलेर गर्नुपर्ने बताउनु भयो ।
प्रसाईं धर्मपत्नी सिता प्रसाईँका साथमा राजदुतको रूपमा यही मे १७ का दिन इजरायलमा आर्इ पुग्नु भएको थियो । उहाँले नेपालका थुप्रै कुटनैतिक योजनाहरू अनुरुप विदेशमा काम गर्ने क्रममा मस्को, लण्डन, बैङ्कक र बर्लिनका लागि समेत कुटनैतिक पदमा बसेर काम गरि सक्नु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

लिसवोन । पोर्चुगलस्थित नेकपा एमालेको प्रवास संगठन प्रवासी नेपाली मञ्च पुनर्गठन भएको छ । ३५ सदस्यीय कार्य कार्यसमितिको अध्यक्षमा अध्यक्ष