इजरायलमा भव्य रुपमा गणतन्त्र दिवस सम्पन्न

१६ जेष्ठ २०६९, मंगलवार १९:०३ मा प्रकाशित

इजरायल । पाँचौँ गणतन्त्र दिवस इजरायलमा पनि एक कार्यक्रममा साथ भव्य रुपमा मनाइएको छ । कार्यक्रममा नवनियुक्त नेपाली राजदुत प्रल्हाद कुमार प्रसाईंको पनि उपस्थिति रहेको थियो ।  त्यहाँ आयोजित गणतन्त्र दिवस विशेष कार्यक्रममा त्यहाँ रहेका विभिन्न पेसामा आवद्ध नेपालीहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो । कार्यक्रमको सुरुवात उप नियोगका रमेश प्रसाद खनालबाट सुरुवात भएको थियो । प्रथम मौन धारण १ मिनेट, त्यस पछि नेपाली राष्ट्रिय गान गाइएको थियो । कार्यक्रममा राष्ट्रिय गानपछि महामहिम राजदुत प्रलाद कुमार प्रसाँईले स्वागत अभिव्यक्ति गर्नु भएका थियो । उहाँले ज्ञात-अज्ञात सहिद तथा घाइतेहरु प्रति हार्दिक शद्धाञ्जलि र सान्त्वना दिनु हुदै इजरायलको समस्याको लागि गर्नु पर्ने कुरामा सबै मिलेर गर्नुपर्ने बताउनु भयो ।
प्रसाईं धर्मपत्नी सिता प्रसाईँका साथमा राजदुतको रूपमा यही मे १७ का दिन इजरायलमा आर्इ पुग्नु भएको थियो । उहाँले नेपालका थुप्रै कुटनैतिक योजनाहरू अनुरुप विदेशमा काम गर्ने क्रममा मस्को, लण्डन, बैङ्कक र बर्लिनका लागि समेत कुटनैतिक पदमा बसेर काम गरि सक्नु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लस-एन्जलस । संयुक्तराज्य अमेरिकाको क्यालिफोर्निया राज्यको लस एन्जलस् काउन्टीमा अवस्थित पशुपतिनाथ बुद्ध मन्दिरको व्यवस्थापन, एवम् विभिन्न सांस्कृतिक, धार्मिक कार्यक्रमहरु सम्पन्न

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट