संविधानसभा विघटन भएकोमा राष्ट्र सङ्घ महासचिवको पनि चिन्ता

१६ जेष्ठ २०६९, मंगलवार १४:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १६ जेठ । नयाँ संविधान जारी हुन नसकी संविधानसभा विघटन भएकोमा संयुक्त राष्ट्रसङ्घका महासचिव वान कि मुनले चिन्ता व्यक्त गर्नुभएको छ । महासचिव मुनको प्रवक्ताले आज जारी गर्नुभएको विज्ञप्तिमा संविधानसभा विघटन भएको घटनाले नेपाली जनतामा देखिएको निराशाप्रति सहानुभूति व्यक्त गरिएको छ । संविधानसभा विघटन भएपछि देखिएको राजनीतिक सङ्कट र चुनौतीबाट देशलाई मुक्त पार्न नेपालका दलहरूले हिम्मत र विवेक प्रदर्शन गर्नुपर्ने पनि मुनले विज्ञप्तिमा उल्लेख गर्नुभएको छ । महासचिव मुनले वृहत् शान्ति सम्झौताको भावनाअनुसार नै प्रक्रिया अघि बढाउनुपर्ने उल्लेख गर्दै अहिलेसम्मका सबै उपलब्धिको सुरक्षा गर्न पनि दलहरूलाई आग्रह गर्नुभएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ९ हजार ३ सय ५ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने १ सय

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनता पार्टीको महन्थ ठाकुर पक्षले राष्ट्रपतिलाई बहुमतीय सरकारमा सहभागी नहुने जानकारी गराएको छ । राजपाका अध्यक्ष महन्थ