आठ दिनमा तीनपटक सगरमाथा आरोहण

१५ जेष्ठ २०६९, सोमबार १७:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १५ जेठ । सोलुखुम्बुको केरुङ–४ का ५१ वर्षीय कामी शेर्पाले आठ दिनमा तीनपटक विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथाको सफल आरोहण गरेका छन् । पाँच दिनमा दुई पटक सगरमाथा आरोहण गरेपछि आठाँै दिनमा तेस्रोपटक सफल आरोहण गरेको उहाँले सगरमाथाको आधार शिविरबाट जानकारी दिनुभयो । आरोही शेर्पाले जेठ ६ गते शनिबार बिहान साढे १० बजे र जेठ ११ गते बिहानको ३ गरी पाँच दिनमा दुईपटक सगरमाथा आरोहण गरेका बताउनुभयो । त्यसैगरी उहाँले जेठ १४ गते हिजो बिहान ४ बजे सगरमाथाको शिखरमा पुगेर एकै सिजनमा तीन पटक सगरमाथा सफलतापूर्वक आरोहण गर्नुभएको थियो । यो आरोहणले विश्व कीर्तिमान कायम गरेको शेर्पाको दाबी छ । आरोही शेर्पाले सगरमाथाको सफल आरोहण सन् १९९७ मा पहिलोपटक गर्नुभएको र अहिलेसम्म १४ पटक सगरमाथाको आरोहण गरिसक्नु भएको छ । अहिले उहाँ सगरमाथा आधार शिविर आइपुग्नु भएको जनाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोराना रोकथाम तथा नियन्त्रण गर्न नलगाड नगरपालिका–८ हल्चौरमा देवीलाई बलि ( बोका) चढाइएको छ । शनिबार दिउँसो गाउँलेहरु जम्मा भएर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत