बैद्य पक्षद्वारा प्रधानमन्त्रीको राजिनामा माग

१५ जेष्ठ २०६९, सोमबार ११:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १५ जेठ । एकीकृत नेकपा माओवादीका उपाध्यक्ष मोहन वैद्यले संविधानसभा भङ्ग भइसकेको अवस्थामा संवैधानिक हैसियत स्वतः समाप्त भएकोले यो सरकार काम चलाउ सरकारमा परिणत हुन गएको बताउनुभएको छ । आज एक बिज्ञप्ती निकालेर उपाध्यक्ष बैद्यले जेठ १४ गते मध्यरातमा प्रधानमन्त्रीद्वारा सार्वजनिक सम्बोधनमार्फत २०६९ मङ्सिर ७ गते षड्यन्त्रमूलक ढङ्गबाट संविधानसभाको निर्वाचन पुनः गर्ने घोषणा गर्नु असंवैधानिक भएको उल्लेख गर्नु भएको छ । यसले देशभक्त तथा परिर्वतनकामी नागरिकमा गम्भीर प्रकारको आघात पु¥याएको बताउँदै उहाँले रानीतिक दलहरूको सहमति नलिइएको र संवैधानिक व्यवस्था पनि नभएको स्थितिमा प्रधानमन्त्रीको यो घोषणा स्वतः असंवैधानिक भएको टिप्पणी गर्नु भएको छ । अविलम्ब यो सरकारको राजिनामाको माग गर्दै विज्ञप्तीमा सर्वदलीय राजनीतिक सहमति कायम गरी संविधानसभाको निर्वाचनलगायत सम्पूर्ण राजनीतिक निकास र नीतिगत निर्णयसम्बन्धी कामको व्यवस्था गर्नेबारे तत्काल आवश्यक पहल लिन सबै राजनीतिक दलसँग अनुरोध गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे