सुदुरपश्चिममा जारी आमहड्ताल फिर्ता, जनजीवन सामान्य हुदै

१५ जेष्ठ २०६९, सोमबार ११:४१ मा प्रकाशित

कन्चनपुर, १५ जेठ । अखण्ड सुदुरपश्चिमको माग गर्दै विगत ३२ दिन अघिदेखि सुरु भएको सुदुरपश्चिममा जारी आमहड्ताल आज बिहानबाट फिर्ता भएको छ । बन्द फिर्ता भएपछि धनगढी, अत्तरियालगायतका यस क्षेत्रका बजार खुलेका छन भने यातयात, कलकारखाना  संचालन भएपछि दैनिक जनजीवनसमेत सामान्य हुदै गएको छ । संविधानसभा नै भंग भएको अवस्थामा  अखण्ड सुदुरपश्चिमको मागसमेत संविधानसँग जोडिएका कारण हालको जारी आन्दोलन स्थगित गरिएको अखण्ड सुदुरपश्चिम संर्घष समिति कैलालीका संयोजक गोपाल देउवाले बताउनुभयो ।  लगातारको बन्दका कारण तराईका कैलाली कंचनपुरलगायत सुदूरपश्चिमका अधिकांश पहाडी जिल्लाको जनजीवन अस्तब्यस्त बन्न पुगेको थियो । वैशाख १५ गतेबाट अखण्ड सुदुरपश्चिमको माग गर्दे विभिन्न संगठनले गरेको बन्द जेठ ३ गते खुलेको  भएपनि पुन थरुहट थरुवान क्षेत्रको माग गद बन्द जारी थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस