सुदुरपश्चिममा जारी आमहड्ताल फिर्ता, जनजीवन सामान्य हुदै

१५ जेष्ठ २०६९, सोमबार ११:४१ मा प्रकाशित

कन्चनपुर, १५ जेठ । अखण्ड सुदुरपश्चिमको माग गर्दै विगत ३२ दिन अघिदेखि सुरु भएको सुदुरपश्चिममा जारी आमहड्ताल आज बिहानबाट फिर्ता भएको छ । बन्द फिर्ता भएपछि धनगढी, अत्तरियालगायतका यस क्षेत्रका बजार खुलेका छन भने यातयात, कलकारखाना  संचालन भएपछि दैनिक जनजीवनसमेत सामान्य हुदै गएको छ । संविधानसभा नै भंग भएको अवस्थामा  अखण्ड सुदुरपश्चिमको मागसमेत संविधानसँग जोडिएका कारण हालको जारी आन्दोलन स्थगित गरिएको अखण्ड सुदुरपश्चिम संर्घष समिति कैलालीका संयोजक गोपाल देउवाले बताउनुभयो ।  लगातारको बन्दका कारण तराईका कैलाली कंचनपुरलगायत सुदूरपश्चिमका अधिकांश पहाडी जिल्लाको जनजीवन अस्तब्यस्त बन्न पुगेको थियो । वैशाख १५ गतेबाट अखण्ड सुदुरपश्चिमको माग गर्दे विभिन्न संगठनले गरेको बन्द जेठ ३ गते खुलेको  भएपनि पुन थरुहट थरुवान क्षेत्रको माग गद बन्द जारी थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप २,५६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं- सरकारले दार्चुलाका जयसिंह धामी तुइनबाट महाकाली तर्ने क्रममा भारतीय सीमा सुरक्षाबलका जवानले तुइन काटेको भनिएको घटनाबारे छानबिन गर्न पाँच

नेकपा (एमाले) को आज बसेको स्थायी कमिटी बैठकले आगामी भदौ २७ र २८ गते काठमाडौँमा पार्टीको विधान महाधिवेशन आयोजना गर्ने

काठमाडौँ । पछिल्ला केही वर्षयता मनसुनजन्यसहित विपद्का घटना बढ्दो छ । एक दशकको तथ्याङ्क हेर्दा विसं २०७२ सम्म विपद्का दुई