मोर्चासहित तीन दलको बैठक फेरि पनि निष्कर्स विहीन

१३ जेष्ठ २०६९, शनिबार २०:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १३ जेठ । संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउन बसेको मधेसी मोर्चा सहित तीन दलको बैठक फेरि पनि निष्कर्स सकिएको छ  । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बसेको बैठकमा दलहरुवीच लामो समयदेखि विवादित रहँदै आएको राज्यको पुर्नसंरचनाको विषयमा छलफल भएको थियो । माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको विशेष आग्रहमा बसेको बैठकमा सहमतिका विभिन्न विकल्पमा छलफल भए पनि दलहरुले आफ्नो अडान नत्यागेपछि बैठक  विनानिष्कर्स टुङगिएको मोर्चाका नेता राजेन्द्र महतोले जानकारी दिए ।
एमाले नेता केपी ओलीले प्रधानमन्त्री र माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले आकस्मीक रुपमा बैठक बोलाएको ले नयाँ प्रस्ताव आउला कि भनेर आफूहरुले अपेक्षा गरे पनि कुनै नयाँ प्रस्ताव नआएको बताए ।
बैठकमा ८, १० र ११ प्रदेशको विषयमा छलफल भएको नामाङकन र सिमाङक कसरी गर्ने त्यस्तै सहमति बन्न नसक्दा संविधान विहीन अवस्थामा कसरी मुलुकलाई अगाडि बढाउने लगायतका विभिन्न विषयमा छलफल भएको थियो । आजको बैठकमा सहमति बन्न नसके पनि दलहरुले सहमतिको प्रयासलाई भोली पनि जारी राख्ने भएका छन् । सहमतिकालागी शिर्ष बैठक आईतवार विहान ९ बजे पुन बस्ने छ । यसअघि आजै बसेको बैठकमा दलहरुले अडान कायम राखेपछि एक अर्कालाई संविधान ल्याउन नचाहेको आरोप लगाएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले राष्ट्रिय सभामा रिक्त एक सदस्यको निर्वाचन यही जेठ ६ गते निर्वाचन हुँदैछ । माओवादी केन्द्रले आफ्नो

वासिङ्टन । अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले आगामी जुनको अन्तिमसम्ममा संसारका विभिन्न मुलुकलाई कोरोना विरूद्धको ८ करोड डोज खोप दिने घोषणा

नयाँदिल्ली । भारतमा कोभिड महामारीको सङ्कट झेलिरहेका पश्चिमी राज्यहरूमा शक्तिशाली समुद्री तुफानको प्रकोपका कारण कम्तीमा २० जनाको ज्यान गएको र

दाङ । दाङको बबई गाउँपालिकाको ट्वाङखोला घाटमा सोमबार दिउँसो स्थानीय पत्रकार लक्ष्मण बस्नेतका बुबा टोपबहादुरको दाहसंस्कार हुँदै थियो । उपचारको