माओवादी अध्यक्षका छोरा प्रकाश दाहाल सगरमाथा आरोहण गर्न सफल

१३ जेष्ठ २०६९, शनिबार १२:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १३ जेठ । एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका छोरा प्रकाशले विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथाको आज बिहान ८ बजे सफलतापूर्वक आरोहण गरेका छन् । लुम्बिनी सगरमाथा शान्ति अभियानको नेतृत्व गर्दै प्रकाशसहितको १५ सदस्यीय टोली करिब डेढ महिनाअघि लुम्बिनीको माटो लिएर राष्ट्रिय झन्डाका साथ शान्ति अभियानमा सगरमाथातर्फ गएको थियो ।  टोलीनेता प्रकाशले सगरमाथाको शिखरमा नेपालको राष्ट्रिय झन्डा र एमाओवादीको झन्डा फहराएको नेपाल पर्वतारोहण सङ्घका पूर्वअध्यक्ष आङछिरिङ शेर्पाले बताए । आज सगरमाथा आरोहण गर्ने टोलीका सदस्यहरूमा कृष्ण केसी, युवराज दुलाल, सरल पौडेल, शिव डाँगी, महेश्वर फुयाँल, मदन चुडाल हुनुहुन्छ भने सहयोगी शेर्पाहरूमा निमाकान्छा शेर्पा, फुर्वाछिरिङ शेर्पा, पेम्बाछिरिङ शेर्पा, ग्याल्जेन शेर्पा, लाक्पानुर्वु शेर्पा, काजी शेर्पा र ग्याल्जेन शेर्पा हुनुहुुन्छ । त्यसैगरी, चारजना भारतीयसहित अन्य नौजनाले पनि आजै सर्वोच्च शिखर सगरमाथाको सफलतापूर्वक आरोहण गरेको शेर्पाले बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

काठमाडौं । सरकारले कोभिड युनिफाइड केन्द्रीय अस्पताल(वीर)को प्रमुख प्रशासकीय अधिकारी प्रा.डा. जागेश्वर गौतमलाई हटाएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयले सोमबार राज्यमन्त्रीस्तरीय निर्णय

काठमाडौं । मन्त्रिपरिषद् विस्तार र सरकारका न्युनतम साझा कार्यक्रम तय गर्न आज सत्ता गठबन्धनका शीर्ष नेताबीच छलफल हुँदैछ । नेकपा

कैलालीकी रुपकला विक बैंकमा कार्यरत कर्मचारी हुनुहुन्छ । उहाँको चार महिनाको बच्चा छ । सुत्केरी भएको दुई महिना बिदा सकेर