नोबेलद्वारा जवर्जस्ती भर्ना प्रयास

३१ श्रावण २०७१, शनिबार ०८:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३१ साउन । पूर्वाधार र अन्य मापदण्ड नपुगेका कारण चिकित्साशास्त्रको स्नातकोत्तर (एमडीरएमएस) कोटा कटौतीमा परेको विराटनगरको नोबेल मेडिकल कलेजले जवर्जस्ती भर्ना अभियान सुरु गरेको छ ।

नोबेलले सार्वजनिक सूचना निकालेर गतवर्षकै कोटा संख्यामा भर्ना आहृवान गरेको हो । ‘काठमाडौं विश्वविद्यालयसँग सम्बन्धन लिएका मेडिकल कलेजहरुले आफै मनोमानी भर्ना लिन पाउदैनन, मेडिकल डिन कार्यालयको सिफारिसका आधारमा उनीहरुले विद्यार्थी भर्ना गर्नुपर्ने नियम छ’ डिन कार्यालयस्रोतले भन्यो ।

तर नोबेलले भने आफूखुसी सूचना निकालेको हो । विश्वविद्यालयको डिन कार्यालयले एमडीरएमएसको भर्नाको म्याद सकिएको जनाएको छ ।

सर्वोच्च अदालतले दिएको विवादास्पद अन्तरिम आदेशका आधारमा नोबेलले विद्यार्थी भर्ना सूचना निकालेको हो । गतवर्ष पाएको ५० सिटको कोटालाई पूर्वाधार नपुगेको भनी नेपाल मेडिकल काउन्सिलले ६ वटामा सीमित गरिदिएको थियो । उक्त निर्णय विरुद्ध सर्वोच्चका नयाँ न्यायाधिश गोपाल पराजुलीले विवादास्पद अन्तरिम आदेश दिएका थिए । आदेशपछि कलेजले ४६ सिटका लागि भर्ना आहृवान गरेको हो ।

कलेजले निकालेको सूचनामा विश्वविद्यालयले लिएको प्रवेश परिक्षामा उत्तिर्ण भएकामध्ये योग्यता क्रमका आधारमा भर्ना गर्ने र त्यसबाट सिटसंख्या पूर्ति नभए प्रतिक्षा सूचीमा रहेकाहरुबाट भर्ना गर्ने उल्लेख छ । नियम अनुसार, विश्वविद्यालयको डिन कार्यालयले नै विद्यार्थीको सूची पठाएरपछि त्यसका आधारमा कलेजले विद्यार्थी भर्ना गर्छ । तर नोबेलले भने प्रक्रिया मिचेर सूचना निकालेको हो ।

केयूको स्कूल अफ मेडिकल साईन्सेजका सह-डिन राजेन्द्र कोजूले एमडीरएमएसमा डिन कार्यालयकै सिफारिसमा कलेजहरुमा विद्यार्थी भर्ना भएर पठनपाठन पनि शुरु भइसकेको बताएको समाचार आजको कान्तिपुर दैनिकले छापेको छ । ‘काउन्सिलले निर्धारण गरेको कोटा अनुसार त्यतिबेला नै सिफारिसका आधारमा भर्ना गरेर पठाई पनि शुरु भइसक्यो’ कोजूले  भने, ‘अहिले भने त्यसवारे कुनै निर्णय भइसकेको छैन ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

सौराहा।एमाले अध्यक्ष केपी ओली पदाधिकारी व्यवस्थापनमा लागेका छन् । जसकारण बन्दसत्रमा ढिलाइ भएको छ । सुवास नेम्वाङले वरिष्ठ उपाध्यक्ष पद

मनाङ।मनाङको ङिस्याङ-१, भ्राताङको स्याउ बगैंंचामा यस वर्ष स्याउ उत्पादनमा १० प्रतिशतले वृद्धि हुने भएको छ । ‘हाइडेन्सिटी’ प्रविधिको उक्त फार्मको

काठमाडौं । नेकपा एमाको १०औँ महाधिवेशनका लागि २१७५ जना महाधिवेशन प्रतिनिधि छनोट भएको छ । एमलेले आदिवासी, महिला, जनजाति समेटेर

काठमाडौं।बंगलादेश आसपासमा रहेको न्यून चापीय प्रणालीको आंशिक प्रभाव नेपालको पूर्वी क्षेत्रमा परेको छ । शनिबार बिहान प्रदेश १, बागमती र

आजको प्रमुख समाचार