लामो समयदेखि बन्दका कारण कपिलवस्तुको कृष्णनगर क्षेत्रका उद्योग प्रभावित

१३ जेष्ठ २०६९, शनिबार ०९:४७ मा प्रकाशित

कपिलबस्तु, १३ जेठ । पटक पटक विभिन्न संघसंगठनका बन्द, हड्तालका कारण कपिलवस्तुको दक्षिण पश्चिम क्षेत्रका उद्योगधन्दाहरु मारमा परेका छन् । जिल्लाको कृष्णनगर क्षेत्रमा रहेका ठुला तथा साना उद्योगमा प्रत्यक्ष रुपमा प्रभाव परेको छ । ठुलो राजस्व संकलन हुने सिमेन्ट, क्रसरलगायत साना उद्योगहरु विभिन्न समयमा हुने बन्दका कारण पूर्णरुपमा प्रभावित भएका हुन् । सिमेन्ट तयार गर्न भारतबाट ल्याइएको क्रिन्टर कच्चापदार्थ नेपाल भारत सिमावर्ती क्षेत्र कृष्णनगरमा रोकिएको र बन्दको कारणले त्यहि अनलोड गरिएकोले आधा भन्दा बढि कच्चा पदार्थ नोक्सान हुने विश्वकर्मा सिमेन्टका प्रबन्धक नन्दकिसोर शर्माले बताउनु भएको छ । शर्माले दैनिक ८ देखि १० लाखको कारोबार हुने भने पनि हाल उद्योग बन्द रहेकोले  नोक्सान ब्यहोर्नु परेको दुखेसो पोख्नुभयो । त्यसैगरी क्रेसर उद्योगहरु प्नि बन्द रहेको छन । बन्द हडतालको कारण सम्पुर्ण ढुवानिका साधन चल्न नसकेको र कर्मचारी तथा प्रशासनिक खर्च ब्यवस्थापन गर्न गाह्रो भएको क्रसर संघका सदस्य रामजी नेपालले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड