हिन्दु राष्ट्रको माग गर्र्दै सर्लाहीमा ४ साधु आमरण अनशनमा जारी

१२ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार १२:०१ मा प्रकाशित

सर्लाही, १२ जेठ । सर्लाहीको लालबन्दीमा ३ दिन अघि आमरण अनशन सुरु गरेका ४ जना साधुले आज पनि अनशन जारी राखेका छन् । नेपाललाई वैदिक सनातन हिन्दुराष्ट्र घोषण गरिनुपर्नेे माग गर्दै उनीहरुले ३ दिन अघिदेखि आमरण अनशन सुरु गरेका हुन । अनशनमा सक्रौलका राम दिनेश दास, वत्रौलका राम मनोहर दास, कमल दुलार शरण र नयाँरोड धरहरास्थित राम मन्दीरका गोपल दाश वैरागी बसेका छन् । अनशनकारीहरुले आफ्नो माग प्रति सरकार उदासिन भएको भन्दै आज पूर्व पश्चिम राजमार्ग अवरोधसमेत गरेका छन् । साधुहरुले राजमार्ग अन्र्तगत लालबन्दीमा केही क्षण राजमार्ग बन्द गराएको प्रहरी चौकी लालबन्दीले जनाएको छ । प्रमुख जिल्ला अधिकारी तथा प्रहरी उपरीक्षक आएर मागका बारेमा बुझेर समस्या समाधानका लागि पहल गर्ने प्रतिवद्धता जनाएपछि उनीहरुले अबरोध हटाएका थिए । साधुहरुलाई हेर्न लालबन्दीमा दिनभरी नै मानिसहरुको भीड लाग्ने गरेकोछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा