सहमति भएका विषयलाई आज अन्तिम रुप दिइने

१२ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०९:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १२ जेठ । भावी संविधानका विवादित विषयमा भएका सहमतिहरुलाई दलहरुले आज अन्तिम रुप दिने भएका छन् । सर्वोच्च अदालतको फैसलापछि दवावमा परेका राजनीतिक दलहरुले भएका सहमतिको बारेमा एकसरो छलफल गरेर अन्तिम रुप दिन लागेका हुन् । विवादित विषयमा भएका सहमतिको बारेमा छलफल गर्न विवाद समाधान उपसमितिको बैठक आज बस्दैछ । प्रमुख चार दलको बैठकपछि सिंहदरवारमा सुरु हुने उपसमितिको बैठकमा दलहरुबीच भएको सहमतिका बुँदालाई अन्तिम रुप दिने बारेमा कुराकानी हुने उपसमिति सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले जानकारी दिनुभयो । गएको २ गते दलहरुबीच राज्यपुनर्संरचना लगायतका विषयमा सहमति भएको भनिए पनि बृहत तथा संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाले २ गतेको सहमतिमा विरोध जनाउँदै आएका छन् । उपसमिति सदस्य कर्णका अनुसार आज विवादित विषयलाई अन्तिम रुप दिइएको अवस्थामा संबैधानिक समितिको बैठक पनि बस्नेछ । अन्तिम रुप दिइएका सहमतिका बुँदा उपसमितिले संबैधानिक समितिमा बुझाएको खण्डमा आज संविधानसभाको बैठक बस्ने सम्भावना बढेको छ । संविधानसभाको बैठक दिउँसो ३ बजेको लागि बोलाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । केटोन्जी ब्राउन ज्याक्सन अमेरिकी सर्वोच्च अदालतको पहिलो अश्वेत महिला न्यायाधीश बनेकी छन् । उनले गएराती राति पद तथा

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईबीच भेटवार्ता

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका पूर्वसहमहामन्त्री अर्जुननरसिंह केसी अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । असार १३ गते काठमाडौंको ह्याम्स अस्पतालमा भर्ना भएका

बागलुङ । वर्षाका बेला बागलुङवासीले धारोमा पानी आउछ कि आउँदैन भनेर आकाशतर्फ फर्केर निक्यौल गर्ने गर्छन् । वर्षातको समयमा बागलुङमा