लुम्बिनी अञ्चलमा एम्बुलेन्स सेवा बन्द, सेवाग्राहीलाई सास्ती

१२ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०९:०७ मा प्रकाशित

बुटवल, १२ जेठ । असुरक्षाको कारण देखाउदै लुम्बिनी अञ्चलमा एम्बुलेन्स सेवा बन्द गरिएको  छ । विभिन्न समूहरुले गरेको बन्दमा अनावश्यकरुपमा धरपकट, कुटपिट र तोडफोड हुन थालेपछि सुरक्षाको माग गर्दै प्रशासनमै एम्बुलेन्स थन्काएर चालकहरुले सेवा बन्द गरेका  हुन् । लुम्बिनी अञ्चलका ६ वटै जिल्ला प्रशासनमा एम्बुलेन्स थन्काएर एम्बुलेन्स संचालक र चालकहरु आन्दोलीत भएका छन् । एम्बुलेन्स सेवा बन्द भएपछि सर्वसाधरणले भने सास्ती पाएका छन् । रुपन्देही, कपिलबस्तु, नवलपरासी, पाल्पा, गुल्मी र अर्घाखाचीमा एम्बुलेन्स सेवा बन्द भएपछि विरामीहरु अलपलत्रमा परेको गुनासो आएको छ । लुम्बिनी अञ्चलमा १ सय १३ वटा एम्बुलेन्स संचालनमा छन् । ठाउ ठाउमा बन्दकर्ताहरुले एम्बुलेन्समाथि तोडफोड र चालकलाई कुटपिट गर्दा पनि प्रशाशनले सुरक्षा नदिएपछि एम्बुलेन्स सेवा बन्द गरिएको एम्बुलेन्स चालक संघ लुम्बिनीका अध्यक्ष भुमिराज पराजुलीले बताउनुभयो । रुपन्देहीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी हरिकृष्ण पौडेलले भने अत्याआवश्किय सेवा बन्द गर्न नहुने तर्क गर्नुभएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ ।सरकारले पेट्रोलको २० र डिजेलको २९ रुपैयाँ मूल्य घटाउने घोषणा गरेको छ । शनिबार अयोजित आकस्मिक पत्रकार सम्मेलनमा उद्योग

गत जेठ २३ गते बर्दियाको मधुवन नगरपालिका–२ छोट्की सोनाहा गाउँकी ४१ वर्षीया अस्मिता थारुलाई चितुवाले आक्रमण गरी घाइते बनाएपछि आक्रोशित

काठमाडौँ। प्रहरीले पछिल्लो समयमा सामाजिक सञ्जाल तथा विभिन्न माध्यम प्रयोग गरी प्रलोभन दिएर ठगी गर्ने कार्य बढिरहेको भन्दै त्यसतर्फ सचेत

बाँके । नेपालगञ्ज-१० स्थित बाँके जिल्ला कारागारमा क्षमताभन्दा बढी कैदीबन्दी रहेका छन् । क्षमताभन्दा बढी राखिएपछ उनीहरुको सुरक्षा चिन्ता र