आफ्नै संघीयताको प्रस्तावबाट प्रचण्ड र मोर्चा ब्याक

११ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १७:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ११ जेठ । हिजोको बैठकमा आफैले राखेको संघीयताका चार आधार तय गरी ६ देखि १४ प्रदेश निर्माण गर्ने र त्यसको नामाङकन, सिमाङकन संघीय आयोगले गरे पछि आउँदो संसदले टुङग्याउने भनि राखेको प्रस्तावामा छलफल गर्न आजको लागी बोलाईएको मोर्चासहित तीन दलको बैठकमा स्वयम माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डनै अनुपस्थित भए पछि बैठक विनानिष्कर्स टुङगिएको छ ।
आज बसेको बैठकपछि काग्रेस संसदीय दलका नेता रामचन्द्र पौडेलले प्रचण्डको सो प्रस्तावप्रति एमाले  र काग्रेस सकारात्मक भए पनि माओवादी अध्यक्ष बैठकमा नआएर फेरि उनी आफ्नो प्रस्ताव बाट पछि हटेको आशंका ब्यक्त गरे ।
उनले भने–पहिलाको ११ प्रदेशको प्रस्ताव पनि उहाँले ल्याउनु भएको थियो , आफै पछि हट्नु भयो, अहिलेको प्रस्तावमा हामि सहमत हुँदा पनि उहाँनै आउनु भएन । माओवादी कुनै प्रस्ताव मान्दैन उ जनयूद्धकै एजेण्डालाई नै लागु गराउने षडयन्त्रमा लागेको छ ।
उनले मोर्चाले बहुपहिचानमा आधारित प्रदेश निर्माण गरौ भनि राखेको प्रस्तावमा पनि काग्रेस र एमाले सहमत भएकोमा मोर्चा पनि सो प्रस्तावबाट पछि हटेको आरोेप लगाएका । पौडेलका अनुसार दुई पहिचान र एक क्षेत्र गरेर बहुप्रदेश बनाउने प्रस्ताव थियो । जस्तो तामसालिङ नेवा बाग्मती प्रदेश तर उनीहरुनै पछि हटे ।
यद्यपि उनले आफूहरु जेठ १४ भित्रै संविधान निर्माण गर्नु पर्ने पक्षमा प्रयत्नशिल रहेपनि माओवादी त्यसको विपरित षडयन्त्रमा रहेको बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न देशबाट कोरोनाविरुद्धको खोप आयातलाई तिब्रता दिएको छ । तर सरकारले खोप अभियानलाई व्यवस्थित गर्न नसक्दा नागरिक

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकासँग कोरोनाविरुद्धको थप खोप सहायताका निम्ति अनुरोध गरेको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले संयुक्त राज्य अमेरिकाका विदेशमन्त्री