उपप्रधानमन्त्री सिटौलाद्धारा सरकारबाट राजिनामा

११ जेष्ठ २०६९, बिहीबार ११:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ११ जेठ । नेपाली काङ्ग्रेसबाट सरकारमा सहभागी उपप्रधानमन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौले आफ्नो पदबाट राजिनामा दिनु भएको छ । काङ्ग्रेस महामन्त्री समेत रहनु भएका सिटौलाले आफ्नो राजिनामा पार्टी सभापति सुशील कोइरालालाई बुझाउनु भएको हो । कोइराला निवास महाराजगन्जमा पुगेर सिटौलाले बिहान राजिनामा पत्र बुझाउनु भएको कोइरालाको निजी सचिवालयले जनाएको छ । हिजोदेखि सुरु भएको केन्द्रीय समितिको बैठकमा अधिकांश सदस्यहरुले सरकारबाट बाहिरिनुपर्नेमा जोड दिएपछि पार्टीले आधिकारिक निर्णय नगर्दै सिटौलाले पदबाट राजिनामा दिनु भएको हो । आज बस्ने पार्टीको केन्द्रिय समितिको बैठकले सिटौलाको राजीनामाको विषयमा टुङ्गो लगाउने बुझिएको छ ।
यसैबीच केन्द्रीय समितिको बैठक बहिस्कार गरेको बरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवा पक्षसँग छलफल गर्नको लागि काङ्ग्रेस सभापति कोइरालाले महामन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौला र नेताहरु द्वय अर्जुननरसिंह केसी र चन्द्र भण्डारीलाई जिम्मा दिनु भएको छ । बिहान कोइराला भएको छलफलपछि सभापति कोइरालाले असन्तुष्टपक्षसँग छलफल गर्ने र समस्या समाधानको लागि उपयुक्त सुझाव उपलब्ध गराउनेगरी जिम्मा दिनु भएको हो । सभापतिको निर्देशन अनुसार सिटौला, केसी र भण्डारीले देउवा पक्षसँग औपचारिक तथा अनौपचारिक छलफल सुरु गर्नु भएको छ । संविधानसभाको म्याद थपको सरकारी प्रस्ताव र सरकारबाट बाहिरिने बारेमा निर्णय गर्न काङ्ग्रेस केन्द्रीय समितिको बैठक दिउँसो १ बजे बस्दैछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)का अध्यक्ष कमल थापाले कांग्रेस र कम्युनिस्टबीच वैचारिक, चरित्रगत तथा नीतिगत कार्यशैलीमा भिन्नता नरहेको बताएका

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका तल्ला तहका सबै अधिवेशनहरु स्थगित भएका छन् । आज बसेको पदाधिकारी बैठकले साउन १२ गते हुने

सिद्धार्थनगर । निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा पुगेको छ । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडानको