संविधानसभाको म्याद थप र सरकारमा सहभागिताबारे काङ्ग्रेसले आज निर्णय गर्ने

११ जेष्ठ २०६९, बिहीबार ०९:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ११ जेठ । सरकारबाट बाहिरिने वा रहिरहने भन्ने बारेमा आधिकारिक निर्णय गर्न नेपाली काङ्ग्रेस केन्द्रीय समितिको बैठक आज पनि बस्दैछ । नयाँ संविधान जारी गर्न छोडेर संविधानसभाको म्याद थपको प्रस्ताव सरकारले संसद सचिवालयमा दर्ता गराएको भन्दै असन्तुष्ट बनेको काङ्ग्रेसले आज त्यस विषयमा आधिकारिक धारणा सार्वजनिक गर्न लागेको हो । दिउँसो एक बजे पार्टी कार्यालय सानेपामा बस्ने केन्द्रीय समिति बैठकले म्याद थपका सम्बन्धमा आधिकारिक धारणा सार्वजनिक गर्ने केन्द्रीय सदस्य दीपक गिरीले जानकारी दिनुभयो । हिजोदेखि सुरु केन्द्रीय कार्य समिति बैठकमा अधिकांश केन्द्रीय सदस्यले सरकारबाट बाहिरिनुपर्नेमा जोड दिएका थिए । धारणा राख्ने अधिकांश सदस्यले म्याद थपको विपक्षमा धारणा राखेर न्यायिक स्वतन्त्रताका पक्षमा पार्टीले संघर्ष गर्नु पर्ने सुझाव दिएको गिरीले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेशमा विपक्षी गठबन्धनले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरेको छ । विपक्षी नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र,