संविधानसभाको म्याद थपबारेको विवाद मिलाउन दलहरुले प्रयास गर्ने

११ जेष्ठ २०६९, बिहीबार ०९:३६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ११ जेठ । सरकारको संविधानसभाको म्याद थप सम्बन्धी प्रस्तावसँगै दलहरुबीच बढेको दुरी कमगर्ने प्रयासस्वरुप आज पनि प्रमुख तीन दल र मधेसी मोर्चाको बैठक बस्ने भएको छ । एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस, नेकपा एमाले र संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाबीच संयुक्त र अलगअलग बैठक बस्न लागेको हो । बैठकको समय र स्थान भने निश्चित भइनसकेको मधेसी जनअधिकार फोरम गणतानित्रकका कार्यबाहक अध्यक्ष राजकिशोर यादवले जानकारी दिनुभयो । बैठकमा जेठ १४ गते भित्र कसरी नयाँ संविधान जारी गर्न सकिन्छ भन्ने बारेमा छलफल हुने नेताहरुले बताएका छन् । काङ्ग्रेस र एमालेले संविधानसभाको म्याद थप्ने सरकारको प्रस्तावको विपक्षमा उभिने निर्णयगदैै छलफललाई तीब्रता दिएपछि एकीकृत माओवादी र मधेसी मोर्चा अफ्टेरोमा परेका छन् । संविधानसभाको म्याद थप्नुपर्ने अवस्था आए प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले राजिनामा दिनुपर्ने शर्त काङ्ग्रेस एमालेले राखेका छन् । माओवादी र मोर्चाले भने संविधान जारी भएपछि मात्र प्रधानमन्त्रीले राजिनामा गर्ने बताउँदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेशमा विपक्षी गठबन्धनले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरेको छ । विपक्षी नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र,