दक्षिण मध्य एसियाली ह्याण्डबल बैठक सुरु

१० जेष्ठ २०६९, बुधबार १७:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० जेठ । अन्तर्राष्ट्रिय ह्याण्डबल महासङ्घ तथा एसियाली ह्याण्डबल महासङ्घको आयोजनामा आजदेखि राजधानीमा दक्षिण मध्य एसियाली ह्याण्डबल बैठक सुरु भएको छ । बैठकले ह्याण्डबलको क्षेत्रमा कम विकसित राष्ट्रहरूलाई ह्याण्डबल खेलको विकासमा कसरी सहयोग गर्न सकिन्छ भन्ने ठोस नीतिगत निष्कर्ष निकाल्ने नेपाल ह्याण्डल सङ्घका अध्यक्ष तेज गुरुङले जानकारी दिनुभयो । बैठकमा नेपाल, भारत, पाकिस्तान, अफगानिस्तान, बङ्गलादेश, श्रीलङ्का, यमन तथा कुवेतका ह्याण्डबल पदाधिकारीहरूको उपस्थिति छ । बैठकमा एसियन ह्याण्डबल महासङ्घ कुवेतका कार्यकारी निर्देशक डा अहमद अबु अल लाइलको उपस्थित रहेको छ । यो बैठक नेपालको ह्याण्डबल इतिहासमा पहिलो अन्तर्राष्ट्रिय बैठक भएको नेपाल ह्याण्डबल सङ्घले जनाएको छ । बैठक १३ गतेसम्म सञ्चालन हुनेछ । ह्याण्डबल खेल विशेष गरी एसियाको गल्फ मुलुक र युरोप महादेशमा अत्यधिक मात्रामा खेल्ने गरिन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

टोकियो ओलम्पिकको १२ औं दिन आज विभिन्न १० खेलका १७ स्वर्ण पदकको भिडन्त भईरहेको छ । आज एथ्लेटिक्समा सबैभन्दा बढी

काठमाडौं । पूर्वकप्तान पारस खड्काले अन्तराष्ट्रिय क्रिक्रेटबाट सन्यास लिनुभएको छ । खड्काले आज सामाजिक सञ्जालमा लेख्दै अन्तराष्ट्रिय क्रिक्रेटबाट सन्यास लिएको

काठमाडौं । सहिद स्मारक ए डिभिजन लिग फुटबल प्रतियोगिता कात्तिक २९ गतेबाट सुरु हुने भएको छ । अखिल नेपाल फुटबल

अष्ट्रेलियाकी ओलम्पिक कास्य र रजत पदक विजेता जेसी फक्स टोकियो आलम्पिक्स २०२० मा पनि कास्य पदक जितिसकेकी छन् । तर,