मधेसी मुद्दामा सम्झौता नगर्ने सञ्चारमन्त्री यादवको भनाइ

१० जेष्ठ २०६९, बुधबार १७:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० जेठ । सूचना तथा सञ्चार मन्त्री राजकिशोर यादवले मधेशका मुद्दामा एक इन्च पनि हटेर सम्झौता नगर्ने बताउनुभएको छ ।    मधेसी जनअधिकार फोरम नेपाल (गणतान्त्रिक) को प्रथम स्थापना दिवसको अवसरमा आज शङ्खमुलस्थित पार्टी केन्द्रीय कार्यालयमा आयोजित कार्यक्रममा उहाँले मधेसका मुद्दामा पछि हट्ने गरी ११ प्रदेशमा सम्झौता भए सरकारबाट बाहिरिएर सङ्घर्षमा उत्रने चेतावनी दिनुभयो । फोरम गणतान्त्रिकका सहअध्यक्षसमेत रहनुभएका मन्त्री यादवले अहिले मुलुकको राष्ट्रिय राजनीति अत्यन्तै संवेदनशील अवस्थामा रहेको र हामी मधेसी जनताको अधिकारको सुनिश्चितताको लागि अन्तिम कसरतमा रहेको पनि बताउनुभयो । साथै उहाँले मधेसी मुद्दामा एक इन्च पनि पछि हटेर सहमति नगर्ने बरु पद त्यागेर विद्रोहमा जाने चेतावनी दिनुभयो । उहाँले नेपाली काँग्रेस र नेकपा एमालेको निर्वाचन पद्धतिमा पनि नजाने र सहमति गर्न पनि नचाहने अड्डीले उनीहरू नयाँ संविधानको पक्षमा नरहेको स्पष्ट भएको टिप्पणी गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा

काठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष वैशाखकृष्ण पक्ष औँसीका दिनमा जन्मदाता आमालाई सम्मान गरी मनाइने आमाको मुख हेर्ने पर्व आज देशभर आमालाई

लमजुङ: जिल्लामा महिला तथा बालबालिका हराउनेको सङ्ख्यामा वृद्धि भएको छ । महिला तथा बालबालिका हराउनुमा बैदैशिक रोजगार, अन्तरजातीय प्रेम, सामाजिक सञ्जालको