बाजुरामा दलितलाई गैरदलितले पानी खान दिएनन

१० जेष्ठ २०६९, बुधबार १३:२७ मा प्रकाशित

बाजुरा, १० जेठ । बाजुराको कैलाशमाण्डौ–३ खिरपाटाको दलित बस्तीमा निर्माण गरिएका खानेपानीका धाराको पाइप गैर दलितले काटेपछि खानेपानीको समस्या भएको छ । सुख्खा खडेरीका कारण मुहानमा पानीको मात्रा घटे लगत्तै आफ्नो टोलका धारामा पानी कम आएको भन्दै गैर दलितहरुले दलित टोलको पाईप काटेका हुन् । खानेपानीको पाईप काटेपछि स्थानीय २५ परिवार दलितहरु खानेपानीबाट बन्चीत भएका छन् ।  दलित टोलमा जडान गरिएको खानेपानीको पाईप काट्दा पनि आफुहरुले कुनै प्रतिकार नगरेको उनीहरुको भनाइ छ । सयैको संख्यामा रहेका गैरदलित परिवारका बीचमा बसोबास गर्दै आएका २५ बढी दलित परिवार हाल आधा घण्टा टाढा रहेको गाई भैसीलाई पानी खुवाउन प्रयोग गरिने कुवाको पानी खान बाध्य भएका छन् । एउटै गाउँको गैर दलित टोलमा पानी नियमित आउने गरेको भएपनि दलित टोलमा परिवारले भने मुख समेत नखोली कुवाको पानी खानु परेको छ । गाँउमा खानेपानी नहुदाँ उनीहरुलाई खानका साथै गाई गोरुलाई पानी खुवाउन पनि समस्या भएको स्थानीय बासी कृष्ण विकले बताउनुभएको छ । उनीहरुले खानेपानीका लागि पाइप मात्र सहयोग गरिदिन सरोकारवाला निकायलाई आग्रह गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद् गठन गरेका छन् । उनले यसअघि आफ्नो क्याबिनेटमा रहेका सबै मन्त्रीहरुलाई दोहोर्‍याएका छन्

काठमाडौं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली तेस्रो पटक प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले ओलीलाई नेपालको

काठमाडौँ । नेकपाका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले राजीनामाको कुरा तत्काललाई टरेको बताएका छन्। प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा