म्याद थपबारे काङ्ग्रेसको आपत्ति, जेठ १४ मै संविधान बन्नुपर्ने अडान

१० जेष्ठ २०६९, बुधबार १३:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० जेठ । नेपाली काङ्ग्रेसले संविधानसभाको म्याद थप गर्ने सरकारको प्रस्ताव मान्य नहुने निर्णय गरेको छ । म्यादका सम्बन्धमा आज बिहान सभापति सुशील कोइरालाको निवासमा बसेको काङ्ग्रेस नेताहरूको अनौपचारिक छलफलले यस्तो निर्णय गरेको हो । सर्वोच्च अदालतले अन्तिम पटकका लागिभन्दै जेठ १४ सम्म मात्रै संविधानसभाको अवधि रहने गरी सुनाएको फैसलाको विरुद्ध जान नसकिने काङ्ग्रेस नेताहरूको तर्क छ । न्यायपालिकाको अपहेलना हुने गरी फैसलाविरुद्ध जान नसक्ने भन्दै काङ्ग्रेसले आपत्ति जनाएको हो । सरकारले भने जेठ १४ मा संविधान जारी गर्नसक्ने कुनै सम्भावना नरहेकोले संविधानसभा बचाउनका लागि भन्दै अन्तरिम संविधान संशोधनका लागि विधेयक दर्ता गरेको छ ।
म्याद थपबारे सरकारको निर्णयप्रति असहमति जनाएपछि काङ्ग्रेसले आफ्नो मन्त्रीहरूलाई फिर्ता बोलाउन सक्ने सङ्केत देखाएको छ । काङ्ग्रेस संसदीय दलका मुख्य सचेतक लक्ष्मणप्रसाद घिमिरेले एकीकृत माओवादीले जबर्जस्ती आफ्नो पार्टीको सहमति विपरित म्याद थप्ने प्रस्ताव पेश गरेकोले सरकारबाट बाहिरिनुपर्ने बताउनुभयो । बिहान बसेको अनौपचारिक बैठकमा पनि धेरैजसो सदस्यहरूले सरकारबाट बाहिरिनुपर्ने सुझाव दिएका छन् । यसका लागि औपचारिक निर्णय गर्न आज दिउँसो ४ बजे पछि काङ्ग्रेसले केन्द्रीय समितिको बैठक बोलाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नयाँ दिल्ली । कोरोनाभाइरसको दोस्रो लहरको सामना गरिरहेको भारतमा केही दिनदेखि संक्रमितको दैनिक मृत्यु संख्यामा कमी आएको छैन । भारतको

दक्षिण एसिया लगायत विकासोन्मुख राष्ट्रहरुमा यो कुरा आम भएपनि विकसित राष्ट्रहरुमा यस्ता कुराहरु नौला लाग्दछन् । हप्तामा छुट्टीको दिन नुहाउने

बागलुङको बडिगाड गाउँपालिका–४ मा एकैघरका तीन जनाको कोरोना सङ्क्रमणबाट मृत्यु भएको छ । उनीहरूको एक हप्ताभित्रै मृत्यु भएको हो ।

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका