म्याद थपबारे काङ्ग्रेसको असहमति, सरकारबाट बाहिरिने सङ्केत

१० जेष्ठ २०६९, बुधबार ०८:४२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० जेठ । संविधानसभाको म्याद थप गर्ने सरकारको निर्णयप्रति नेपाली काङ्ग्रेसले असहमति जनाएको छ । पार्टीको असहमति हुँदाहुँदै म्यादका लागि अन्तरिम संविधान संशोधन विधेयक दर्ता गराएकोमा काङ्ग्रेसले विरोध गरेको छ । काङ्ग्रेसले सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरूलाई बोलाउन सक्ने सङ्केत गरेको छ । यसका लागि औपचारिक निर्णय गर्न आज काङ्ग्रेसले केन्द्रीय समितिको बैठक बोलाएको छ । काङ्ग्रेस संसदीय दलका मुख्य सचेतक लक्ष्मणप्रसाद घिमिरेले  एकीकृत माओवादीले एकोहोरो जबर्जस्ती गरेकोले अब पार्टीका बस्नुको कुनै औचित्य नभएको बताउनुभयो । सरकारमा सहभागी पार्टीका मन्त्रीहरूलाई आजै फिर्ता बोलाउनुपर्ने घिमिरेले बताउनुभयो । सभापति सुशील कोइरालाले भने हिजै राति पत्रकार सम्मेलन गरी म्याद थप बारे असहमति जनाउनुभएको थियो । स्वतन्त्र न्यायपालिकामा विश्वास राख्ने पार्टीले न्यायालयको निर्णय आइसकेको अवस्थामा म्याद थप्ने कुराले अदालतको निर्णयको अपहेलना हुने कोइरालाको तर्क छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप